Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2019, 09:09

autor: Adrian Werner

Titanfall 3 nie znajduje się w produkcji, autorzy stawiają na Apex Legends

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że Titanfall 3 nie znajduje się w produkcji. Zespół koncentruje się obecnie na wypuszczonej wczoraj strzelance battle royale Apex Legends.

Na razie fani musza pozostać przy starym dobrym Titanfallu 2. - Titanfall 3 nie znajduje się w produkcji, autorzy stawiają na Apex Legends - wiadomość - 2019-02-05
Na razie fani musza pozostać przy starym dobrym Titanfallu 2.
TITANFALL 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 28 października 2016 r.

Titanfall 2 pozostaje jednym z najciekawszych FPS-ów tej generacji. Fani od dawna ostrzyli sobie zęby na trzecią część cyklu, a ze studia Respawn Entertainment regularnie nadpływały wskazówki, że taki projekt znajduje się w produkcji. Nadzieje były jednak płonne.

Wczoraj zadebiutowała gra Apex Legends, czyli strzelanka battle royale oparta na modelu free-2-play, osadzona w uniwersum serii Titanfall. W wywiadzie z serwisem Eurogamer twórcy potwierdzili, że Titanfall 3 nie znajduje się w produkcji. Obecnie autorzy w pełni koncentrują się na Apex Legends.

Co ciekawe, według serwisu Kotaku początkowo Respawn Entertainment pracowało nad Titanfall 3. Projekt znajdował się w produkcji pod koniec 2017 roku, kiedy to studio zostało wykupione przez firmę Electronic Arts. Autorzy chcieli szybko ukończyć grę i wypuścić ją w zeszłym roku, gdyż obawiali się, że za sprawą korzystania z silnika Source tytuł może stać się przestarzały pod względem technologicznym.

Ostatecznie jednak Titanfall 3 został porzucony, a opracowane elementy przerobiono na nową grę, którą okazało się właśnie Apex Legends.

Taki obrót spraw raczej nie zostanie przyjęty z zadowoleniem przez fanów serii. Apex Legends nie posiada kampanii fabularnej, a ten element był jednym z najlepszych aspektów Titanfalla 2. Miłośników marki boli również brak samych tytanów oraz mocno ograniczone zdolności ruchowe postaci, które nie potrafią np. biegać po ścianach.

Apex Legends może okazać się godną uwagi strzelanką battle royale, która będzie rozwijana przez lata. Gra nie oferuje jednak elementów, które pozwoliłyby jej wypełnić pustkę po Titanfall 3.

  1. Oficjalna strona serii Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan