Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2018, 13:07

autor: Adrian Werner

Studio Respawn Entertainment pracuje nad nową odsłoną serii Titanfall

Dzięki ogłoszeniom o pracę mamy potwierdzenie, że studio Respawn Entertainment pracuje nad kolejną odsłoną popularnego cyklu Titanfall.

Od premiery gry Titanfall 2 minęły już ponad dwa lata. - Studio Respawn Entertainment pracuje nad nową odsłoną serii Titanfall - wiadomość - 2018-12-20
Od premiery gry Titanfall 2 minęły już ponad dwa lata.
TITANFALL 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 28 października 2016 r.

Od kilku miesięcy wiemy, że studio Respawn Entertainment pracuje nad dwoma projektami. Jednym z nich jest Star Wars Jedi: Fallen Order. Coraz więcej wskazuje na to, że drugim jest kolejna odsłona cyklu Titanfall. Źródłem tych spekulacji są ogłoszenia o pracę. Najnowsze z nich pojawiło się kilka dni temu i według niego deweloper szuka animatora, który dołączyłby do zespołu odpowiedzialnego za serię Titanfall. Po odkryciu tego ogłoszenia fani dokopali się do kilku podobnych ofert z ostatnich miesięcy.

Ogłoszenia nie wymieniają wprost Titanfalla 3, ale od premiery drugiej części serii minęły już ponad dwa lata, a ostatni dodatek ukazał w 2017 roku, więc trudno wyobrazić sobie, aby deweloper pracował po cichu nad kolejnym DLC do Titanfall 2.

Najnowsze doniesienia powinny uspokoić miłośników cyklu. Gdy w zeszłym roku firma Electronic Arts przejęła Respawn Entertainment zapewniono, że powstanie kolejna odsłona serii Titanfall, ale od tego czasu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego i nie wiadomo było, czy prace nad trzecią częścią w ogóle ruszyły. Niepokój fanów wzmacniał fakt, że „dwójka”, pomimo wyśmienitych recenzji, sprzedała się poniżej oczekiwań.

Fakt, że Respawn Entertainment cały czas werbuje nowych ludzi do prac nad marką oznacza, że nie porzucono planów opracowania kolejnej odsłony cyklu. Spodziewamy się jednak, że na jej zapowiedź jeszcze sporo poczekamy, gdyż Electronic Arts najpewniej będzie chciało skoncentrować się w pierwszej kolejności na promowaniu Star Wars Jedi: Fallen Order.

  1. Oficjalna strona serii Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan