Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2019, 12:37

autor: Frozen

Aquaman 2 – rozpoczęto prace nad filmem

Studio Warner Bros., zachęcone olbrzymim sukcesem pierwszej części, dało zielone światło dla kontynuacji filmu Aquaman. Scenariusz do nowej produkcji napisze David Leslie Johnson-McGoldrick, współscenarzysta jedynki.

Arthur Curry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Aquaman 2 – oficjalnie rozpoczęto prace nad filmem - wiadomość - 2019-02-12
Arthur Curry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Aquaman to pierwsza ekranizacja komiksu DC od czasu premiery filmu Mroczny rycerz powstaje z 2012 roku, której udało się wygenerować ponad miliard dolarów w kinach na całym świecie. W obliczu tego faktu trudno dziwić się wytwórni Warner Bros., że poważnie inwestuje w markę. Gdy w zeszłym tygodniu zapowiedziano The Trench, spin-off Aquamana poświęcony Otchłańcom, wiele osób zakładało, że na sequel kinowego hitu przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Nic bardziej mylnego – jak się okazuje, prace nad kontynuacją historii Arthura Curry'ego właśnie ruszyły.

Scenariusz Aquamana 2 napisze David Leslie Johnson-McGoldrick (mający w dorobku Aquamana i Obecność 2). James Wan, reżyser pierwszej części, będzie producentem nowego filmu. Czy zajmie się też reżyserią? Tego wciąż nie wiadomo (negocjacje trwają). Wiadomo natomiast, że stanowisko producenta przypadnie również Peterowi Safranowi (Aquaman, Linia życia, Mroczny zakątek). Wciąż nie ogłoszono obsady produkcji. Śmiało można jednak założyć, że Jason Momoa i Amber Heard ponownie wcielą się w Arthura Curry'ego i Merę.

Osoby, które jeszcze nie widziały pierwszej części, informujemy, że film Aquaman ukaże się 24 kwietnia 2019 roku na DVD, Blu-ray 3D, Blu-ray 2D i 4K UHD. Polskim dystrybutorem produkcji jest firma Galapagos.