Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 sierpnia 2014, 06:29

Tiny Tower Vegas – najnowsza odsłona strategicznej serii studia NimbleBit trafiła na iOS i Androida

Na App Store i Google Play zadebiutowała gra Tiny Tower Vegas, czyli trzecia odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych studia NimbleBit.

Mamy dobre wieści dla miłośników mobilnych strategii ekonomicznych. Specjalizujące się w tym gatunku studio NimbleBit wypuściło swoją najnowszą grę zatytułowaną Tiny Tower Vegas. Produkcja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Tytuł stanowi trzecią odsłonę popularnego cyklu. Część pierwsza została wybrana najlepszą grą roku 2011 na App Store, a rok temu ukazało się Star Wars: Tiny Death Star, które przeniosło serię w realia Gwiezdnych Wojen. Natomiast w przypadku Tiny Tower Vegas, tak jak sugeruje nazwa, akcja osadzona została na terenach stolicy hazardu, czyli miasta Las Vegas.

Tak jak w poprzednich odsłonach, naszym zadaniem jest budowa potężnej wieży. Tym razem nasz budynek stanowi połączenie kasyna i przeznaczonego dla jego klientów hotelu. Sercem rozgrywki jest oczywiście rozbudowany system ekonomiczny. Musimy odpowiednio dobierać typy pokoi, biznesów i usług, tak aby maksymalizować generowany przez nie zysk, a jednocześnie dbać o odpowiedni stan zatrudnienia oraz poziom zadowolenia gości.

Autorzy pozostali wierni hazardowym klimatom i wprowadzili szereg sympatycznych mini gierek, takich jak Black Jack, Poker czy automaty. Aby wziąć w nich udział potrzebujemy żetonów generowanych za sukcesy w wypełnianiu zadań ekonomicznych. Natomiast wygrana w tych mini gierkach zapewnia specjalną walutę nazwaną Bux, która umożliwia np. przyśpieszenie działania wind, natychmiastowe uzupełnienie zaopatrzenia sklepików czy błyskawiczne zakończenie prac nad konstrukcją nowego pomieszczenia.

Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne i według nich jest to najlepsza odsłona cyklu. Hazardowe klimaty świetnie pasują do specyfiki serii, a do tego model darmowy z mikropłatnościami został sensownie zaimplementowany, pozwalając na dobrą zabawę bez wydawania prawdziwych pieniędzy, w tempie znacznie szybszym niż w poprzednich częściach.