Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2014, 11:08

This War of Mine – patch 1.1 i statystyki na infografice

Polski zespół 11 bit studios wypuścił patch 1.1 do gry This War of Mine, przy okazji prezentując jego zawartość na krótkim zwiastunie. Łatka m.in. rozszerza ścieżkę dźwiękową oraz poprawia animację postaci i wygląd lokacji. Oprócz tego twórcy pochwalili się statystykami swojego survivalu, publikując ciekawą infografikę.

This War of Mine w skrócie:
  • Producent/wydawca: 11 bit
  • Gatunek: wojenny survival 2.5D
  • Platformy sprzętowe: PC (Windows, Mac, Linux)
  • Termin premiery: 14 listopada 2014
  • Nasza ocena: 8.5 / 10 (Jakub Mirowski)

Choć This War of Mine okazało się bardzo dobrym i wartościowym dziełem, które na dodatek nieoczekiwanie wdarło się na listy przebojów dystrybucji cyfrowej, jakość jego warstwy technicznej może pozostawiać trochę do życzenia. Na szczęście twórcy – 11 bit studios – mają to na uwadze, toteż wczoraj wypuszczono łatkę 1.1 do polskiego survivalu. Patch wprowadza dodatkową stację radiową (Radio Vysena) z muzyką rodzimego zespołu rockowego Cool Kids of Death, daje więcej konfiguracji grup postaci na początku gry, a także poprawia wygląd lokacji i animacje postaci. Oprócz tego wyeliminowano szereg błędów, związanych między innymi z trybem pełnoekranowym, stabilnością programu, irracjonalnym niekiedy zachowaniem bohaterów niezależnych, handlem oraz zdobywaniem osiągnięć. Deweloper zaprezentował zawartość łatki na krótkim zwiastunie, który możecie zobaczyć powyżej, natomiast pełną listę poprawek znajdziecie tutaj.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji związanych z This War of Mine. Twórcy postanowili pochwalić się niebywałym sukcesem polskiego survivalu, publikując ciekawą infografikę ze statystykami gry (znajdziecie ją poniżej). Możemy dowiedzieć się z niej, jak bardzo tytuł przypadł do gustu użytkownikom platformy dystrybucji cyfrowej Steam, w jakich częściach świata cieszy się on największym wzięciem, jaki jest średni wiek graczy, ilu z nich przetrwało dość długo, by doczekać końca wojny, i ile czasu spędza się przeciętnie w ponurym świecie This War of Mine w trakcie pojedynczej „sesji”. Studio 11 bit nie omieszkało też pochwalić się ponownie, że koszt produkcji jego dzieła zwrócił się w zaledwie dwa dni od wypuszczenia go na rynek.

Infografika prezentująca osiągnięcia This War of Mine w ciągu niecałych dwóch tygodni od premiery. - This War of Mine – patch 1.1 i statystyki na infografice - wiadomość - 2014-11-27
Infografika prezentująca osiągnięcia This War of Mine w ciągu niecałych dwóch tygodni od premiery.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Przeszedłeś This War of Mine?

Tak, po wielu trudach udało się utrzymać moich ludzi przy życiu.
43,1%
Nie ma lekko, jestem w trakcie gry.
43%
Nie przeszedłem i odpuściłem.
14%
Zobacz inne ankiety