Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2014, 11:18

Mobilne 80 Days i Framed najlepszymi grami roku?

Magazyn TIME opublikował listę dziesięciu najlepszych gier roku i trzy pozycje, w tym tę najwyższą, zajęły produkcje mobilne. Również znany z cyklu Metal Gear projektant Hideo Kojima wytypował mobilny tytuł jako swojego faworyta.

Zazwyczaj wszelakie listy z kategorii „Najlepsza gra roku” nie zawierają zbyt wielu produkcji mobilnych. Powoli jednak wydaje się to zmieniać, czego najnowszym przykładem są zestawienia przygotowane przez tygodnik TIME oraz słynnego japońskiego dewelopera imieniem Himeo Kojima, znanego głównie jako ojciec cyklu Metal Gear.

Zacznijmy od magazynu TIME, którego lista dziesięciu najlepszych tytułów roku prezentuje się następująco:

10. Velocity 2X,
9.   Sunset Overdrive,
8.   Shovel Knight,
7.   Monument Valley,
6.   Middle-earth: Shadow of Mordor,
5.   Mario Kart 8,
4.   Heartstone: Heroes of Warcraft,
3.   Dark Souls II,
2.   Alien: Isolation,
1.   80 Days.

Jak widać, za najlepszą grą roku uznano 80 Days, czyli wyśmienitą mobilną paragrafówkę opartą na kanwie powieści W osiemdziesiąt dni dookoła świata. Na liście znalazły się także dwie inne produkcje na smartfony i tablety - Heartstone: Heroes of Warcraft oraz Monument Valley.

Natomiast Hideo Kojima podzielił się swoim typem na produkcję roku za pośrednictwem Twittera, gdzie stwierdził, że dla niego bez wątpienia była to mobilna gra logiczna Framed, w której przestawiając panele na ekranach przypominających strony komiksu zmieniamy sekwencje wydarzeń i tym samym ich efekt końcowy.

Oczywiście, każda taka lista jest jedynie zbiorem prywatnych opinii mniejszej lub większej grupy osób. Silna reprezentacja gier mobilnych pokazuje jednak ewolucję tego rynku, który nie jest już postrzegany wyłącznie jako miejsce dla prymitywnych projektów, służących jedynie do zabijania czasu.

80 Days

80 Days na App Store

Framed

Framed na App Store

Heartstone: Heroes of Warcraft

Heartstone: Heroes of Warcraft na App Store

 

Monument Valley

Monument Valley na App Store

Monument Valley na Google Play