Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2012, 09:33

autor: DogGhost

The Walking Dead - sprzedano ponad milion epizodów w ciągu dwóch tygodni

The Walking Dead stało się najpopularniejszą produkcją w historii studia Telltale Games. W ciągu zaledwie dwóch tygodni od momentu premiery sprzedano przeszło milion epizodów gry.

Studio Telltale Games poinformowało, że sprzedano łącznie ponad milion epizodów gry The Walking Dead w ciągu dwóch tygodni od premiery pierwszego odcinka. W statystykach tych uwzględniono zarówno nabywców pierwszej części zatytułowanej A New Day, jak i osoby, które zapłaciły z góry za cały sezon. W tym drugim wypadku policzono, że sprzedano pięć epizodów, stąd rzeczywista liczba dokonanych transakcji jest mniejsza niż milion.

The Walking Dead - sprzedano ponad milion epizodów w ciągu dwóch tygodni - ilustracja #1

Tytuły studia Telltale Games są najlepszym dowodem na to, że wieszczony od kilku lat kres przygodówek był przedwczesny. Kalifornijska firma dzięki charakterystycznej, kreskówkowej oprawie graficznej oraz świetnym scenariuszom zyskała ogromną popularność wśród miłośników klasycznych produkcji typu point and click. Najlepszym tego dowodem są ogłoszone wyniki sprzedaży ich najnowszej produkcji.

Wydany pod koniec kwietnia pierwszy epizod A New Day szybko znalazł się na czele listy bestsellerów Xbox LIVE Arcade. Równie dobrze został przyjęty przez użytkowników platformy Steam oraz PlayStation Network. Niestety umowy zawarte przez studio Telltale Games nie pozwalają na ujawnienie dokładnych liczb sprzedanych egzemplarzy w poszczególnych usługach stąd dokonano przeliczenia na pojedyncze epizody. Dowiedzieliśmy się również, że od 25 kwietnia konsolowa wersja demonstracyjna została pobrana 1,5 miliona razy.

Oto jak uzasadnia ogromne zainteresowanie grą Dan Connors, dyrektor generalny studia Telltale Games:

”Model dostosowującej się narracji pozwala graczom na kontrolę nad historią osadzoną w uniwersum Żywych trupów w sposób, który odpowiada zarówno hardkorowym, jak i casualowym graczom będącym fanami tej serii. Najbardziej ekscytującym aspektem osiągnięcia tak świetnego wyniku jest fakt, że to dopiero pierwszy z pięciu epizodów. Miłośnicy komiksu i serialu The Walking Dead doświadczą kilku naprawdę wspaniałych momentów w ciągu nadchodzących miesięcy za sprawą podjętych decyzji na przestrzeni całego sezonu.”

The Walking Dead to gra przygodowa podzielona na pięć około dwugodzinnych epizodów. Jej akcja rozgrywa się w uniwersum stworzonym przez Roberta Kirkmana na potrzeby komiksu wydanego w Polsce pod tytułem Żywe trupy. W pierwszym odcinku poznajemy Lee Everetta, mężczyznę aresztowanego za zamordowanie kochanka żony. W tym samym czasie pojawia się epidemia zombie, która rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Główny bohater musi walczyć o przetrwanie.

Premiera kolejnego epizodu zatytułowanego Starved for Help jest planowana na czerwiec.