Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2013, 14:08

autor: Draug

The Walking Dead: Season Two – pierwszy epizod zadebiutuje 17 grudnia

Studio Telltale Games poinformowało, że pierwszy epizod The Walking Dead: Season Two ukaże się 17 grudnia. Pecetową wersję gry można kupić za pośrednictwem strony internetowej producenta lub przez platformę Steam.

Studio Telltale Games nie poświęciło dużo czasu na kampanię promocyjną drugiego sezonu uznanej przygodówki The Walking Dead – kontynuacja została zapowiedziana pod koniec października, a jej pierwszy epizod ma zadebiutować już po kilku tygodniach, to jest 17 grudnia. Dokładną datę poznaliśmy dzięki aktualizacji strony produktu na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Termin ten dotyczy zarówno wersji pecetowej, jak i konsolowych wydań (na Xboksa 360 i PlayStation 3).

W posiadanie tytułu w wersji komputerowej można wejść na dwa sposoby. Korzystając z oficjalnej strony internetowej producenta, zapłacimy 22,49 dolara (w przeliczeniu około 69 zł). Z kolei dokonując zakupu przez Steama, przyjdzie nam wysupłać 20,69 euro (około 87 zł). W obu przypadkach mamy do czynienia z promocyjnymi cenami (z 10-procentowym rabatem), dotyczącymi zamówień przedpremierowych i pozwalającymi na pobranie kolejno wszystkich pięciu epizodów (gdy już się ukażą).

Jak tragiczne przeżycia ukształtują młodą Clementine? Jej historię zaczniemy poznawać za niecałe dwa tygodnie. - The Walking Dead: Season Two – pierwszy epizod zadebiutuje 17 grudnia - wiadomość - 2013-12-06
Jak tragiczne przeżycia ukształtują młodą Clementine? Jej historię zaczniemy poznawać za niecałe dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że w drugiej części The Walking Dead pokierujemy Clementine – dziewczynką, która w pierwowzorze była towarzyszką głównego bohatera. Jak dowiedzieliśmy się niedawno, powróci również inny stary znajomy, czyli Omid. Podobnie jak poprzednio, przyjdzie nam zmierzyć się z nieprzyjaznym światem po zombie apokalipsie, w którym zadbamy o przetrwanie nie tylko swoje, ale także towarzyszących nam postaci, na każdym kroku borykając się z trudnymi, niejednoznacznymi moralnie wyborami do podjęcia.

Po sukcesie pierwszej odsłony (wiele serwisów, w tym również nasz, przyznało jej tytuł gry roku), oczekiwania wobec kontynuacji są ogromne. Jednak Telltale Games na niemal każdym kroku dowodzi, że z gatunkiem przygodówek jest za pan brat (jak chociażby przy bardzo obiecująco rozpoczynającej się grze The Wolf Among Us, której pierwszy epizod wyszedł niedawno), toteż możemy być raczej spokojni o najnowsze dzieło tego studia.