Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2019, 09:44

The Sinking City – premiera horroru od autorów Sherlocka Holmesa

Nadszedł dzień premiery The Sinking City, czyli horroru zainspirowanego twórczością H.P. Lovecrafta, za który odpowiada znane z serii Sherlock Holmes studio Frogwares.

Dzisiejsza premiera The Sinking City nie dotyczy wersji na Nintendo Switch, która ukaże się dopiero pod koniec roku. - The Sinking City – premiera horroru od autorów Sherlocka Holmesa - wiadomość - 2019-06-27
Dzisiejsza premiera The Sinking City nie dotyczy wersji na Nintendo Switch, która ukaże się dopiero pod koniec roku.
THE SINKING CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Frogwares
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, w przyszłości także Switch
  5. Data premiery: 27 czerwca 2019 r.

Doczekaliśmy się premiery The Sinking City, czyli przygodówkowego horroru studia Frogwares. Gra zadebiutowała już na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a po południu zagrają w nią pecetowcy. Wydanie PC przez pierwszy rok dostępne będzie wyłącznie w Epic Games Store. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto wspomnieć, że niedawno studio Frogwares ogłosiło, że The Sinking City trafi również na konsolę Nintendo Switch. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery tego wydania. Autorzy ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że ukaże się ono pod koniec tego roku.

Gra spotkała się z dosyć mieszanym odbiorem. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic, co jest wynikiem typowym dla produkcji studia Frogwares. Gorzej oceniane są wydania konsolowe – edycja na PlayStation 4 osiągnęła jedynie 64%, a na Xboksa One - 63%.

Nasz redaktor wystawił The Sinking City notę 7.0/10. Gra generalnie chwalona jest za rzeczy typowo przygodówkowe, w tym ciekawe śledztwa i wyzwania logiczne. Dobre opinie zbiera również klimat i fabuła. Krytykowane są natomiast elementy zręcznościowe, w tym zwłaszcza słaba mechanika walki. Ponadto recenzenci narzekają na rozczarowującą grafikę i świat zbudowany z wielu powtarzających się obiektów.

Do tej pory studio Frogwares koncentrowało się na klasycznych przygodówkach, więc nic dziwnego, że elementy tego gatunku są najmocniejszą stroną The Sinking City. Nie jest też specjalnym zaskoczeniem, że twórcy gorzej poradzili sobie z nowymi dla siebie aspektami w postaci otwartego świata oraz sekwencji zręcznościowych.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Sinking City – Sherlock Holmes kontra mitologia Cthulhu
  3. The Sinking City - poradnik do gry