Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2019, 21:17

autor: Agnieszka Adamus

Game of Thrones: Beyond the Wall to nowa gra twórców Dead by Daylight

Gra o Tron rozwija się w najlepsze. HBO nawiązało współpracę z dwoma studiami – GAEA oraz Behaviour Interactive. W jej ramach powstaje mobilna gra RPG - Game of Thrones: Beyond The Wall.

Powstaje gra mobilna na podstawie Gry o Tron. - Game of Thrones: Beyond the Wall to nowa gra twórców Dead by Daylight - wiadomość - 2019-06-26
Powstaje gra mobilna na podstawie Gry o Tron.

HBO nie przestaje rozwijać niezwykle popularnej marki, jaką jest Gra o Tron. Amerykańska stacja telewizyjna nawiązała współpracę z dwoma studiami – GAEA oraz odpowiedzianym za stworzenie Dead by Daylight Behaviour Interactive. Efektem tej kolaboracji jest mobilne RPG - Game Of Thrones: Beyond The Wall.

W takcie zabawy z Game Of Thrones: Beyond The Wall obejmiemy kontrolę nad zamkiem Nocnej Straży, który broni Westeros. Tytuł ma być RPG-iem, który skupia się na „kolekcjonowaniu bohaterów, taktycznej walce w drużynach, wydarzeniach specjalnych i PvP”. W całej grze znajdzie się klika różnych trybów zabawy, a potyczki mają rozgrywać się na arenach podzielonych na konkretną liczbę kwadratów, po których mogą poruszać się rozstawione na niej postacie.

Oprócz samej mechaniki rozgrywki, nacisk położony zostanie także na fabułę. Cała historia zaczynać ma się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z serialu. Dopiero z pomocą Czardrzewa będziemy przemieszczać się w czasie po najważniejszych wydarzeniach z życia wszystkich głównych postaci, takich jak Jon Snow, Daenerys Targaryen czy Jaime Lannister. Przy tej okazji zdobędziemy kolejne wersje bohaterów do późniejszego wykorzystania w zabawie.

Według zapewnień twórców, Game Of Thrones: Beyond The Wall ma zadebiutować na Androidzie i iOS-ie. Dokładna data nie jest jednak znana. Na ten moment wszyscy zainteresowani mogą dokonać wcześniejszej rejestracji za pomocą oficjalnej strony tytułu. Zarejestrowany użytkownik otrzyma ekskluzywne wyposażenie oraz dostęp do ewentualnych, zamkniętych beta testów.