Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 12:40

The Sims 4 z darmową aktualizacją inspirowaną kulturą latynoską

Dziś do The Sims 4 trafi aktualizacja, która wprowadzi do gry szereg nowych elementów inspirowanych kulturą latynoską, w tym murale, meble i tatuaże. Łatka zaimplementuje także pierwsze poprawki związane z kolorami skóry.

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie Hispanic Heritage Month, podkreślający wkład kultury latynoskiej w rozwój kraju. Z tej okazji dziś do The Sims 4 na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One trafić ma aktualizacja, która wprowadzi szereg nowych obiektów, tematycznie powiązanych z tym wydarzeniem.

Wczoraj odbył się prawie 40-minutowy stream, na którym trzech twórców The Sims 4 zaprezentowało zawartość aktualizacji. Do największych nowości zaliczyć można meble (stół, krzesła i grill), murale, ubrania oraz tatuaże. Oprócz tego w grze pojawią się pomniejsze elementy, takie jak kolejne potrawy oraz dwie piosenki.

Warto wspomnieć, że łatka ta była zapowiadana już wcześniej. Zaimplementuje ona bowiem pierwsze poprawki związane z kolorami skóry. Ma to przygotować grę do większej aktualizacji, która pojawi się w grudniu tego roku.

The Sims 4 wywołuje ostatnio dużo kontrowersji. Wszystko zaczęło się od mocno ograniczonych możliwości modyfikacji postaci (w tym wspomnianych kolorów skóry) i obiektów. Następnie EA wydało dodatek Wyprawa na Batuu, który zamiast upragnionych przez społeczność zmian, zaimplementował do gry Gwiezdne wojny. Na domiar złego w Polsce podniesione zostały ceny dodatków do gry.

  1. Oficjalna strona gry The Sims 4
  2. Sims 4 - poradnik do gry

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej