Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2020, 17:36

The Sims 4 - gracze chcą bogatszych opcji modyfikacji

Na Reddicie udostępniono post poruszający tematykę liczbę dostępnych w The Sims 4 wariantów karnacji. Według społeczności tytuł oferuje za mało odcieni skóry do wyboru. Pojawiły się także opinie, że problem dotyczy również innych elementów, które można edytować podczas zabawy – od fryzur po meble.

The Sims 4 - gracze chcą bogatszych opcji modyfikacji - ilustracja #1
Nie wszystkie elementy The Sims 4 odpowiadają społeczności.

The Sims 4 cieszy się niewątpliwie ogromną popularnością. Zaledwie tydzień temu Electronic Arts pochwaliło się, że w grę tę zagrało 30 mln osób. Tak duża baza graczy oznacza, że łatwo natrafić na kogoś niezadowolonego jakimś aspektem produkcji. Wczoraj na Reddicie pojawił się post, który zwraca uwagę na małą liczbę dostępnych kolorów skóry. Temat ten szybko został podłapany przez innych użytkowników serwisu, którzy zwrócili uwagę na ubogie opcje modyfikacji simów i obiektów w produkcji.

The Sims 4 wprowadziło kilka innowacji do kreowania postaci (np. możliwość dostosowywania każdego elementu sylwetki postaci oraz modyfikacji cech płci), ale przy tym doczekało się uproszczeń w stosunku do The Sims 3. Jedna z rzeczy, która została usunięta, stanowi źródło problemu poruszonego na Reddicie. Chodzi tu o swobodne dostosowywanie kolorów i faktur. Dzięki temu rozwiązaniu gracz podczas kreacji sima mógł najpierw wybrać podstawowy kolor skóry, a następnie za pomocą suwaka modyfikować jego odcień. Opcja ta działała jednak nie tylko w tym przypadku. Obiekty w grze także dało się bez przeszkód edytować. Służyło do tego specjalne menu, umożliwiające wybór faktury oraz koloru dla konkretnej części przedmiotu.

The Sims 4 - gracze chcą bogatszych opcji modyfikacji - ilustracja #2
Koło kolorów jest wszechobecne w The Sims 3.

W The Sims 4 wrócono natomiast do znanego z The Sims 2 rozwiązania. Umożliwia ono jedynie wybór jednej opcji spośród puli kolorów przygotowanych przez twórców.

Co ciekawe, zaledwie dwa miesiące temu w serwisie change.org pojawiła się petycja skierowana do EA. Jej autorzy proszą o wprowadzenie do gry większej liczby odcieni skóry oraz koła kolorów umożliwiającego edytowanie rzeczy stworzonych przez producentów. Na ten moment podpisało ją ponad 74000 osób.

The Sims 4 - gracze chcą bogatszych opcji modyfikacji - ilustracja #3
Chociaż liczba odcieni skóry zwiększyła się od czasów premiery, to nadal wybór jest mniejszy niż w The Sims 3.

Oczywiście można sięgnąć po modyfikacje, które dodadzą do produkcji nowe kolory skóry, włosów oraz innych obiektów. Nadal jest to jednak tylko półśrodek, ponieważ wprowadzają one jedynie dodatkowe predefiniowane przez ich twórców wzory. Dodatkowo konsolowe porty produkcji nie obsługują modów.

Pozostaje więc pytanie. Czy koło kolorów trafi do The Sims 4? Mimo 6 lat na karku tytuł ten nadal jest wspierany, możliwe więc, że wraz z którąś aktualizacją narzędzie to zawita do produkcji.

  1. Oficjalna strona gry The Sims 4
  2. Sims 4 - poradnik do gry