Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2020, 11:49

The Sims 4 - fani kontynuują dzieło zmarłego twórcy modów

Scumbumbo, gdyż tak brzmi jego pseudonim, zmarł w zeszłym roku, pozostawiając po sobie wiele modów do The Sims 4. Gdy zdawało się, że wraz z kolejnymi patchami do gry jego dzieła odejdą w zapomnienie, na ratunek przyszła społeczność. Przyjaciele oraz fani twórcy na własną rękę podjęli się prowadzenia strony zmarłego oraz aktualizacji modów.

Skrót newsa

  • Społeczność zebrana wokół moddera Scumbumbo postanowiła kontynuować jego dzieło i ocalić od zapomnienia dziesiątki stworzonych przez niego modów.

The Sims to seria, która zaskarbiła sobie sympatię fanów nietuzinkowym i jedynym w swoim rodzaju gameplayem. Jest też marką leciwą, która niedawno obchodziła swoje 20. urodziny (4 lutego). Cykl jednak ani trochę nie traci na popularności, a czwartą odsłonę nabyło już 20 mln graczy. Pomimo że The Sims 4 zadebiutowało w 2014 roku, to gra jest ciągle prężnie rozwijana. I to właśnie jej regularny rozwój zmartwił fanów oraz przyjaciół Scumbumbo.

Scumbumbo był słynną postacią na fanowskiej scenie The Sims 4. Dał się poznać nie tylko jako utalentowany modder, ale również (i może nawet przede wszystkim) jako osoba o niespotykanej cierpliwości i chęci do pomocy innym. Dlatego też wieść o jego śmierci odbiła się głośnym echem w świecie modderów oraz graczy.

Gry łączą ludzi z całego świata i to jest jedna z rzeczy, za które je tak lubimy. - The Sims 4 - fani kontynuują dzieło zmarłego twórcy modów - wiadomość - 2020-02-11
Gry łączą ludzi z całego świata i to jest jedna z rzeczy, za które je tak lubimy.

Wraz z rozwojem tytułu oraz publikacją kolejnych patchów, mody stają się niekompatybilne i należy je regularnie aktualizować. Gdy zdawało się, że prace Scumbumbo będą skazane na zapomnienie, wtedy sprawy w swoje ręce wzięła społeczność. Grupa ochotników postanowiła poprowadzić stronę Sumbumbo, na której znajduje się obecnie 48 modów oraz aktualizować je w miarę wychodzenia kolejnych patchów do gry.

Stworzone przez Scumbumbo mody podejmują zróżnicowaną tematykę i regulują najróżniejsze aspekty życia simów, od ogrodnictwa po relacje międzyludzkie - jest ich tyle, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pięknym dodatkiem do strony jest zakładka „In Memoriam”, w której widnieje wiele notek od członków społeczności, o tym jakie wrażenie wywarł na nich zmarły modder.

Akcja ta powinna być brana za przykład tego, jak silnym spoiwem potrafi być wspólna ludzka pasja, a także jak dużo pozytywnej energii potrafią mieć sami gracze.