Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2020, 17:10

autor: Ender

The Red Door nazwą kodową Call of Duty 2020

Dataminerzy przekopujący bazę danych PlayStation odkryli kolejne wskazówki na temat tegorocznej odsłony Call of Duty. Według zebranych informacji jej kodowa nazwa to „The Red Door”. Do gry powrócą standardowe tryby zabawy znane z poprzednich odsłon, a także potencjalnie zupełnie nowy i tajemniczy wariant rozgrywki.

The Red Door nazwą kodową Call of Duty 2020 - ilustracja #1

Plotki na temat tegorocznej odsłony Call of Duty krążą w sieci od kilku miesięcy. Według sprawdzonych źródeł informacji, akcja najnowszego CoD-a, mającego nosić tytuł Call of Duty: Black Ops Cold War, rozgrywać będzie się podczas zimnej wojny. Produkcja ma zabrać fanów między innymi do wietnamskiej dżungli. Rewelacje te zdają się w części potwierdzać dataminerzy, którzy regularnie przekopują bazę danych PSN w poszukiwaniu informacji na temat nadchodzących gier.

Ciekawscy gracze odkryli, że w bazie PlayStation znajduje się ważąca ponad 71 GB alfa Call of Duty, występująca pod nazwą COD2020intalpaha, która została ostatnio zaktualizowana w połowie maja do wersji 1.06. Jej roboczy kodowy tytuł to The Red Door. Gra otrzymała już wstępny ranking wiekowy w obrębie systemu ochrony rodzicielskiej (9 na 10 możliwych punktów), posiada wsparcie dla PlayStation 4 Pro oraz możliwość zabawy wieloosobowej. Wpisowi towarzyszą również zaszyfrowane pliki, w których znalazły się informacje na temat dostępnych trybów gry.

Warianty rozgrywki zostały zapisane pod postacią skrótów. W Call of Duty 2020 znajdzie się więc kampania (CP), Warzone Mode (WZ), Zombie Mode (ZM), standardowy multiplayer (MP) oraz dwa tajemnicze tryby występujące na liście jako WZZM i CT. Autorzy wycieku sugerują, że pierwszy z nich może być wariacją na temat Warzone, w której poza innymi graczami walczymy również z nieumarłymi (Warzone Zombie Mode). Drugi z nich pozostaje jednak tajemnicą.

Tegoroczne Call of Duty powinno zadebiutować w sklepach jesienią tego roku. Gra najpewniej ukaże się równocześnie także na konsolach nowej generacji. Zapowiedzi tytułu powinniśmy spodziewać się w najbliższych tygodniach. Niewykluczone jednak, że może ona nastąpić nawet i w ten czwartek, podczas oficjalnej prezentacji PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty