Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2019, 17:14

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

The Outer Worlds da się przejść w pół godziny – zobacz speedrun

Choć na ukończenie The Outer Worlds gracze potrzebują średnio ponad dziesięć godzin, da się to zrobić znacznie szybciej. W serwisie YouTube pojawił się materiał wideo udowadniający, że najnowszą grę studia Obsidian Entertainment można przejść już w... nieco ponad pół godziny.

Najnowsza gra studia Obsidian Entertainment to łakomy kąsek dla speedrunnerów. Choć The Outer Worlds nie należy do najbardziej rozbudowanych produkcji w historii, mamy do czynienia z RPG-iem akcji, któremu trzeba poświęcić całkiem sporo czasu... ale niekoniecznie. Na youtube'owym kanale It's Jabo pojawił się bowiem materiał wideo udowadniający, że da się go przejść w nieco ponad pół godziny (a dokładnie – 34 minuty). Warto przy tym zauważyć, że mamy do czynienia z formą speedrunu zwaną „Any%” co oznacza, że Jabo skoncentrował się na jak najszybszym dotarciu do napisów końcowych, bez oglądania się na poboczne aktywności. Autor filmu przyznaje przy tym, że „dopiero się rozkręca” i w przyszłości może pobić ustanowiony przez siebie wynik.

Nim zaprosimy Was na seans, ostrzegamy, że roi się tam od spoilerów, toteż oglądacie na własną odpowiedzialność.

A ile czasu potrzeba na ukończenie The Outer Worlds w standardowy sposób? Cóż, według serwisu HowLongToBeat przejście samej głównej fabuły to kwestia około 10,5 godziny; ukończenie historii i wybranych zadań pobocznych zajmuje średnio 18,5 godziny; na zobaczenie wszystkiego, co przygotowali dla nas twórcy, gracze potrzebują natomiast średnio 28 godzin. Warto jeszcze zauważyć, że w naszej recenzji Draug przyznał, iż w ciągu 30 godzin zdołał ukończyć obie główne ścieżki fabularne (aczkolwiek drugą przygodę rozpoczął od momentu, kiedy zaczynają się one „rozjeżdżać”), lecz w tym czasie nie udało mu się zrealizować wszystkich opcjonalnych misji.

W The Outer Worlds nie brakuje pięknych miejsc, przez które aż żal „przebiegać” w pogoni za jak najkrótszym czasem przejścia gry. - The Outer Worlds da się przejść w pół godziny – zobacz speedrun - wiadomość - 2019-10-29
W The Outer Worlds nie brakuje pięknych miejsc, przez które aż żal „przebiegać” w pogoni za jak najkrótszym czasem przejścia gry.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds zadebiutowało na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 25 października, a na konsolę Nintendo Switch trafi w przyszłym roku; nad Wisłą tytuł otrzymał kinową lokalizację. Produkcja doczekała się ciepłego przyjęcia ze strony recenzentów; czas pokaże, czy za sukcesem artystycznym pójdzie również komercyjny.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Outer Worlds
  2. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012
  3. The Outer Worlds – poradnik do gry
  4. Wszystko o The Outer Worlds