Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2021, 09:52

The Outer Worlds 2 - prace nad grą trwają już ponad dwa lata

Według nowych doniesień prace nad The Outer Worlds 2 trwają już od ponad dwóch lat. Studio Obsidian Entertainment miało rozpocząć produkcję jeszcze przed premierą pierwszej części.

W SKRÓCIE:
  1. według CV jednego z deweloperów The Outer Worlds 2 prace nad grą ruszyły we wrześniu 2019 roku,
  2. oznacza to, że zespół rozpoczął prace nad drugą częścią cyklu jeszcze przed premierą pierwszej odsłony,
  3. daje to nadzieję na to, że The Outer Worlds 2 ukaże się pod koniec 2022 roku lub w 2023 r.

W czerwcu tego roku studio Obsidian Entertainment zapowiedziało The Outer Worlds 2. Teraz pojawiły się doniesienia, że gra może być w produkcji od przeszło dwóch lat.

Źródłem tych informacji jest profil LinkedIn Dana Maasa ze studia Obsidian. Wynika z niego, że zespół rozpoczął prace nad The Outer Worlds 2 we wrześniu 2019 roku.

The Outer Worlds 2 - prace nad grą trwają już ponad dwa lata - ilustracja #1

The Outer Worlds 2 nie jest jedyną grą, nad którą pracuję Obsidian. Zespół zajmuje się co najmniej dwoma innymi projektami, o których dowiecie się więcej z naszych artykułów:

  1. Obsidian ma pracować nad detektywistycznym RPG Pentiment
  2. Avowed – nowe informacje o RPG-u studia Obsidian

Warto przypomnieć, że pierwsze The Outer Worlds ukazało się 25 października 2019 roku. Oznacza to, że studio Obsidian Entertainment zaczęło prace nad kontynuacją jeszcze przed premierą pierwszej części. Pokazuje to, że deweloperzy byli pewni sukcesu swojej najnowszej marki i zamierzali ją rozwijać.

Jak już wiemy, twórcy mieli rację. Niedawno studio Obsidian pochwaliło się, że sprzedaż The Outer Worlds przekroczyła 4 mln egzemplarzy. Warto dodać, że ta liczba – imponująca sama w sobie – nie oddaje pełnej skali sukcesu gry. Jest ona bowiem dostępna także w ramach abonamentu Game Pass.

Na razie twórcy nie podali daty premiery kontynuacji, ale fakt, że prace nad The Outer Worlds 2 ruszyły ponad dwa lata temu daje nadzieję na debiut produkcji pod koniec 2022 roku lub w 2023 r.

  1. Oficjalna strona internetowa The Outer Worlds
  2. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012