Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2021, 09:26

The Lord of the Rings MMO od Amazona skasowane

Zapowiedziane dwa lata temu The Lord of the Rings MMO, które tworzone było przez Amazon i Leyou Technologies, zostało skasowane. Problemem okazało się przejęcie tej drugiej firmy przez Tencent.

W SKRÓCIE:
  1. The Lord of the Rings MMO zostało skasowane.
  2. Wspólny projekt Amazonu i Leyou napotkał na problemy kontraktowe po przejęciu tej drugiej firmy przez Tencent.

Zapowiedziane w 2019 roku The Lord of the Rings MMO od Athlon Games i firmy Amazon zostało skasowane. Informację o anulowaniu projektu podał Jason Schreier w swoim artykule zamieszczonym w serwisie Bloomberg.

Według autora problemy zaczęły się w momencie przejęcia Leyou Technologies Holdings Ltd. przez Tencent. Amazon współpracował przy produkcji gry z chińską firmą, więc po tym, jak została ona wykupiona, potrzebne były nowe rozmowy na temat kontraktu wiążącego dwa przedsiębiorstwa. Niestety dla nas, te się przedłużały i ostatecznie, jeśli wierzyć Schreierowi, zostały zerwane, co poskutkowało skasowaniem The Lord of the Rings MMO.

Informacja o anulowaniu projektu została później potwierdzona przez przedstawiciela Amazonu, który poinformował także, że pracujący nad tytułem deweloperzy zostaną przesunięci do innych projektów wewnątrz firmy. Jednym z nich jest New World, produkcja łącząca z sobą gatunek MMO i elementy survivalu, która mierzy się z problemami w produkcji i została już kilkukrotnie opóźniona.

Amazon mimo ogromnych zasobów finansowych i posiadania serwisu Twitch nie jest w stanie wejść z powodzeniem w rynek gier. Dotychczasowe próby wypadały bardzo słabo (fatalnie oceniane The Grand Tour Game) lub zostały szybko skasowane (Breakaway i Crucible). The Lord of the Rings MMO miało być projektem, który przełamie złą passę. Mimo niepowodzeń Amazon nie zamierza rezygnować z tego segmentu i zapowiada dalsze inwestycje. Być może lepiej pójdzie im wydawanie gier innych deweloperów. Pierwszym z takich projektów ma być hack ‘n’ slash z aspektami MMO - Lost Ark, którego premiery na Zachodzie powinniśmy spodziewać się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

  1. Amazon Game Studios – oficjalna strona

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Pisać o grach zaczynał na łamach serwisu SquareZone. Później pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, zaś aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego byłby w 100% zadowolony. Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC jako dodatkowej platformy do grania. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji.

więcej