Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2015, 14:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Long Dark - sprzedano 550 tys. egzemplarzy; nowe szczegóły na temat kampanii

Studio Hinterland ujawniło, że sprzedaż wczesnej wersji gry The Long Dark przekroczyła 550 tysięcy egzemplarzy. Jednocześnie opublikowano kilka nowych informacji związanych z kampanią fabularną.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że survival sandbox The Long Dark doczeka się kampanii fabularnej, rozbitej na kilka epizodów. Studio Hinterland postanowiło podzielić się kolejnymi szczegółami związanymi z tym trybem rozgrywki oraz ujawniło, że sprzedaż wczesnej wersji na Steamie oraz w programie Xbox One Game Preview przekroczyła 550 tysięcy egzemplarzy. W styczniu bieżącego roku wynik było o 300 tys. mniejszy, więc jak widać gra nie traci na popularności. Wracając do kampanii fabularnej. Pierwszy odcinek ma się ukazać wiosną 2016 roku, a pozostałe w kolejnych miesiącach tego samego roku. Podczas przygody poznamy losy dwóch postaci – pilota Willa Mackenziego oraz pani doktor Astrid Greenwood, którzy podejmą próbę przetrwania w postapokaliptycznym świecie. Dane nam będzie pokierować obiema postaciami.

W kampanii The Long Dark pojawią się zupełnie nowe lokacje. - The Long Dark - sprzedano 550 tys. egzemplarzy; nowe szczegóły na temat kampanii - wiadomość - 2015-12-18
W kampanii The Long Dark pojawią się zupełnie nowe lokacje.
The Long Dark w skrócie:
  • Survival sandbox od studia Hinterland
  • Gra dostępna we wczesnej wersji na konsoli Xbox One i komputerach PC
  • Wiosną 2016 roku ukaże się pierwszy epizod kampanii fabularnej, w której poznamy losy pilota Willa Mackenziego oraz pani doktor Astrid Greenwood

Jak już wiemy, cały sezon ma nam wyrwać z życia 10 – 12 godzin, a pierwszy odcinek zapewni 3 – 4 godzin zabawy. Przejście każdego kolejnego epizodu ma zajmować 2 – 3 godzin. Mechanika rozgrywki w kampanii ma się oczywiście opierać na tej z trybu sandbox, przy czym wprowadzone zostaną pewne zmiany, np. nie będzie permanentnej śmierci, gdyż nasze postępy mają być zapisywane, jak w wielu innych grach. Ponadto w Story Mode od początku znajdziemy niedostępne do tej pory elementy – Survivors (inni ocalali) i The Aurora (zorza polarna wpływająca na świat gry, np. podczas tego zjawiska część urządzeń pozbawionych energii elektrycznej zacznie działać). Zdradzono również, że około 25 – 30% świata w Story Mode zapełnią niewidziane wcześniej lokacje.

Jeżeli posiadacie już grę, czy to w Early Access, czy w Game Preview, dostęp do całego sezonu otrzymacie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednocześnie premiera pierwszego epizodu będzie równoznaczna z wyjściem produkcji z wczesnego dostępu. Do tego czasu obowiązuje obecna cena (19,99 euro, czyli około 86 zł na PC-tach i 69,99 zł na Xboksie One), a po premierze koszt zakupu wzrośnie.