Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2016, 15:39

autor: Góral

The Last Guardian ponownie opóźnione - gra ukaże się w grudniu

Tworzona od kilka lat gra The Last Guardian nie ukaże się w październiku. Deweloperzy potrzebują więcej czasu na uporanie się z błędami i ostatecznie posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają wyczekiwany projekt w grudniu bieżącego roku.

26 października bieżącego roku na konsoli PlayStation 4 miała zadebiutować wyczekiwana gra The Last Guardian. Niestety dziś nie mamy dobrych informacji, ponieważ produkcja po raz kolejny zaliczy opóźnienie. W opublikowanym na blogu PlayStation komunikacie stwierdzono, że tytuł ukaże się w Europie 7 grudnia (dzień wcześniej w USA). Powodem przesunięcia jest oczywiście chęć dopieszczenia projektu. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, stwierdził, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż kolejna obsuwa w przypadku tego projektu nie jest mile widziana przez fanów, ale w końcowej fazie dewelopingu deweloperzy napotkali na więcej błędów, niż się spodziewali, więc by otrzymać dopracowany produkt, musimy poczekać kilka tygodni dłużej.

The Last Guardian ukrywa się przed graczami od kilku lat i poukrywa się aż do grudnia. - The Last Guardian ponownie opóźnione - gra ukaże się w grudniu - wiadomość - 2016-09-12
The Last Guardian ukrywa się przed graczami od kilku lat i poukrywa się aż do grudnia.

Nieco ponad miesiąc opóźnienia to w sumie niewiele, ale przypominam, że The Last Guardian zostało zapowiedziane w 2009 roku. Pierwotnie tytuł miał ukazać się na PlayStation 3, ale dwa lata później zaczęły się pojawiać problemy. Najpierw poinformowano o poślizgu, później Fumito Ueda odszedł z Sony, ale zobowiązał się do dokończenia prac nad grą, a następnie zaczęła się lawina plotek o porzuceniu projektu, które Sony dementowało przez kilka lat. Koniec końców, w 2015 roku ujawniono, że gra w 2016 roku trafi na PlayStation 4 i faktycznie tak się stanie, tyle, że w ostatnim miesiącu, no chyba że znowu coś pójdzie nie tak.

The Last Guardian ma być kolejną poruszającą produkcją Fumito Uedy, twórcy Ico i Shadow of the Colossus. Tym razem będziemy śledzić losy chłopca, który wraz z dziwnym stworzeniem zwanym Trico, stara się wydostać z ruin wielkiego zamku. Rozgrywka ma być czymś w rodzaju trójwymiarowej platformówki połączonej z przygodówką, a zabawa polegać będzie na współpracy nietypowej dwójki bohaterów, pomiędzy którymi narodzi się głębsza więź.