Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2017, 13:10

The Guild 3 zadebiutuje dziś we wczesnym dostępie

The Guild 3, kolejna odsłona połączenia średniowiecznej strategii ekonomicznej i gry RPG, trafi dziś na platformę Steam we wczesnym dostępie. Produkcja studia GolemLabs ma tam pozostać przez około pół roku.

W ponad dekadę od premiery gry The Guild 2 gracze w końcu mogą powrócić do roli średniowiecznych rzemieślników, handlarzy czy nawet polityków. Trzecia odsłona serii zadebiutuje dzisiaj na platformie Steam we wczesnym dostępie i pozostanie tam przez okres kilku miesięcy. W obecnej postaci produkcja będzie posiadać tylko dwie wersje językowe (angielską oraz niemiecką) – a wraz z dalszym rozwojem deweloperzy dodadzą także kolejne scenariusze. Niestety, na razie nie znamy ceny gry.

Już od dziś możemy przemierzać wirtualne miasta północnej Europy w poszukiwaniu bogactwa. - The Guild 3 zadebiutuje dziś we wczesnym dostępie - wiadomość - 2017-09-26
Już od dziś możemy przemierzać wirtualne miasta północnej Europy w poszukiwaniu bogactwa.

The Guild 3, stworzone przez kanadyjski zespół GolemLabs, ma znacznie rozbudować pomysły z pierwszych dwóch części serii autorstwa studia 4Head. Tradycyjnie więc wcielimy się w mieszczanina, który próbuje w wybrany przez siebie sposób osiągnąć bogactwo oraz wpływy. Świat późnego średniowiecza daje nam sporo rozmaitych opcji: możemy rozpocząć ciężką pracę jako rzemieślnik, zarobić fortunę poprzez handel, a nawet wybrać mniej chwalebną ścieżkę kariery w przestępczym podziemiu. Niezależnie od obranej drogi, cel jest zawsze ten sam – nasza postać ma zbudować podstawy dla własnej dynastii, która przez lata będzie miała znaczący wpływ na politykę oraz gospodarkę.

Nawet największa kariera w The Guild 3 będzie mieć skromne początki. - The Guild 3 zadebiutuje dziś we wczesnym dostępie - wiadomość - 2017-09-26
Nawet największa kariera w The Guild 3 będzie mieć skromne początki.

Jednocześnie trzecia odsłona cyklu ma cechować się zdecydowanie większą swobodą w rozwoju naszej postaci. Gra zaoferuje m.in. rozbudowany system awansów społecznych, gdzie każdy kolejny stopień posiada większe przywileje, a także duże, zróżnicowane mapy, na których odwiedzimy zarówno tłoczne miasta, jak i tereny wiejskie. The Guild 3 ma zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku, ale deweloperzy nie zapowiedzieli jeszcze, kiedy dokładnie mamy spodziewać się finalnej wersji.

  1. Gra The Guild 3 w serwisie Steam
  2. Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej