Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2014, 17:53

autor: Ender

The Forest – wymagania sprzętowe i plany deweloperów

Producenci The Forest, a więc interesującego niezależnego survivalowego horroru, podzielili się jego oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Deweloperzy ogłosili też plany rozwoju tytułu, którego wczesna wersja zostanie udostępniona z kilka dni na Steamie.

W przyszłym tygodniu The Forest dołączy do podobnych mu produkcji w programie wczesnego dostępu, które sprzedawane są za pełną cenę a ukończone zostaną w bliżej niekreślonym przez twórców czasie - The Forest – wymagania sprzętowe i plany deweloperów - wiadomość - 2014-05-17
W przyszłym tygodniu The Forest dołączy do podobnych mu produkcji w programie wczesnego dostępu, które sprzedawane są za pełną cenę a ukończone zostaną w bliżej niekreślonym przez twórców czasie

Aktywowana została oficjalna strona gry The Forest w serwisie Steam, a więc pierwszoosobowego survival horroru stworzonego przez niezależne kanadyjskie studio Endnight Games. Jak wiemy już od marca, 22 maja tytuł pojawi się w sprzedaży w programie wczesnego dostępu (Early Access). Deweloperzy podzielili się wstępnymi wymaganiami sprzętowymi tytułu oraz planami związanymi z dalszym rozwojem jego testowej wersji.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800GT
 5. DirectX: wersja 9.0
 6. Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca

Zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Procesor czterordzeniowy (Quad Core)
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560
 5. DirectX: wersja 9.0
 6. Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca

W opisie The Forest na Steamie, twórcy w punktach wymienili funkcje oraz opcje rozgrywki, nad którymi będą pracować w najbliższym czasie. Tzw. mapa drogowa zawiera szereg obietnic skierowanych do osób, które już w przyszłym tygodniu zdecydują się zakupić niedokończoną grę. Deweloperzy zapewniają, że wprowadzą nowe gatunki zwierząt, takich jak ryby, węże czy ptaki, z czym wiązać będą się rozwinięte możliwości polowania. Początkowo ograniczony obszar gry, który będziemy mogli eksplorować, ma zwiększać się stopniowo wraz z rozwojem projektu. Podobnie jak liczba przedmiotów, które zbudujemy ze znalezionych materiałów. Stale poprawiane będą również AI, oprawa graficzna oraz interfejs.

Ostatecznie The Forest ma także otrzymać dodatkowe tryby rozgrywki, w tym kooperacyjny multiplayer. Autorzy gwarantują również pełne wsparcie dla okularów Oculus Rift. Warto przy tym zaznaczyć, że udostępniona 22 maja wersja alfa tytułu nie będzie jeszcze współpracować z urządzeniem.

W The Forest wcielimy się mężczyznę, który jako jedyny przeżyje katastrofę samolotu pasażerskiego. Bohater trafi na tajemniczą, pozornie bezludną wyspę, na której przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Gracz będzie musiał zadbać o znalezienie schronienia i pożywienia dla postaci, a także bronić się przed hordą bezlitosnych i żądnych krwi kanibali.

 1. The Forest, czyli survival horror w otwartym świecie
 2. Oficjalna strona internetowa gry The Forest
 3. The Forest w serwisie Steam