Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2018, 11:40

The Forest wychodzi z wczesnego dostępu

Dziś na platformie Steam zadebiutuje pełna wersja The Forest – gry survivalowej stworzonej przez niezależne kanadyjskie studio Endnight Games. Tytuł opuści wczesny dostęp po czterech latach.

THE FOREST W SKRÓCIE:
  • Producent: Endnight Games;
  • Wydawca: Endnight Games;
  • Gatunek: survival/horror;
  • Platformy: PC;
  • Premiera: 30 maja 2014 (wczesny dostęp); 30 kwietnia 2018 (wersja 1.0);
  • w planach jest również wersja na PlayStation 4, lecz data jej debiutu nie jest znana.

Ten rok już teraz możemy uznać za przełomowy, jeśli chodzi o rynek gier znajdujących się we wczesnym dostępie. W jego trakcie odbędą się bowiem premiery pełnych wersji tytułów, które przez lata stały się jego symbolem. W lutym światło dzienne ujrzał patch 1.0 do The Rust, z kolei debiut DayZ ma być kwestią kilku miesięcy (przynajmniej według tego, co sugerują przedstawiciele Bohemia Interactive). Dziś natomiast cieszyć mogą się miłośnicy The Forest. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tylko godziny dzielą nas od pojawienia się na platformie Steam premierowej wersji tej popularnej gry survivalowej od niezależnego kanadyjskiego studia Endnight Games. Prawdopodobnie nastąpi to około 19:00 czasu polskiego. Na razie wciąż można kupować tytuł w cenie 53,99 złotych. Po debiucie patcha 1.0 wzrośnie ona do około 67 złotych (19,99 dolarów).

Rozbicie się w samym środku tajemniczej wyspy może mieć swoje plusy… - The Forest wychodzi z wczesnego dostępu - wiadomość - 2018-04-30
Rozbicie się w samym środku tajemniczej wyspy może mieć swoje plusy…

W ramach przygotowań do premiery i w odpowiedzi na sygnały graczy, twórcy udostępnili ostatnio trzy aktualizacje do The Forest. Naprawiają one między innymi różne problemy z wydajnością, stabilnością, bugami graficznymi czy gameplayem. Dodają też kilka nowych przedmiotów, elementów historii oraz surowców budowlanych. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj. Z kolei patch 1.0 ma wprowadzić chociażby pełne wsparcie dla kontrolerów, a także zmodyfikować system ciepła i chłodu w świecie gry. Przebąkiwano również o trybie zabawy wykorzystującym technologię wirtualnej rzeczywistości, lecz wbrew obietnicom nie otrzymaliśmy dotąd żadnych dalszych informacji na jego temat.

The Forest zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu Steam pod koniec maja 2014 roku. Tytuł, dzięki interesującemu, uderzającemu w tony horroru klimatowi, ciekawej rozgrywce z rozbudowanym systemem craftingu na czele oraz stałemu wsparciu ze strony twórców, szybko zdobył sympatię fanów wszelkiej maści elektronicznych survivalów. Dowodem na to są recenzje na platformie firmy Valve – aż 92% z nich to opinie pozytywne.

…przynajmniej dopóki nie trzeba walczyć z żądnymi krwi kanibalami. - The Forest wychodzi z wczesnego dostępu - wiadomość - 2018-04-30
…przynajmniej dopóki nie trzeba walczyć z żądnymi krwi kanibalami.

The Forest jest na razie dostępne wyłącznie na PC. W planach jest jednak wydanie gry również na PlayStation 4, lecz nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić. Priorytetem jest na razie edycja na komputery osobiste. Być może po jej premierze i doszlifowaniu dowiemy się nieco więcej na temat portu na konsolę firmy Sony.