Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2018, 10:48

autor: Adrian Werner

Microsoft chce więcej własnych gier i Halo na PC

Szef działu gier firmy Microsoft, Phil Spencer, stwierdził, że korporacja dużo inwestuje teraz w deweloperów i cierpliwie czeka na rezultaty. Ponadto pojawiły się sugestie, że na PC może zmierzać jakaś gra z serii Halo.

Phil Spencer obiecuje wiele, ale tylko czas pokaże, czy wyniknie z tego coś konkretnego. - Microsoft chce więcej własnych gier i Halo na PC - wiadomość - 2018-04-30
Phil Spencer obiecuje wiele, ale tylko czas pokaże, czy wyniknie z tego coś konkretnego.

Nie da się ukryć, że firma Microsoft w ostatnich latach mocno zaniedbała inwestowanie we własne produkcje na Xboksa One. Jest nadzieja, iż ten niefortunny stan rzeczy może ulec zmianie. Na Twitterze szef działu gier korporacji, Phil Spencer, stwierdził, że obecnie jego strategia zakłada zwiększenie nakładów na produkcję nowych tytułów oraz rozwój deweloperów, jak również zapewnienie im odpowiedniej ilości czasu na opracowanie wysokiej jakości projektów, które zaoferują ciekawe światy zapełnione intrygującymi postaciami i historiami.

Oczywiście to tylko słowa i nie muszą za nimi stać żadne konkrety. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Microsoft musi coś zmienić w kwestii produkowanych przez siebie gier. Konkurencyjne Sony zainwestowało we własnych deweloperów duże środki, a następnie wykazało się cierpliwością w oczekiwaniu na rezultaty. Rezultat jest taki, że obecnie PlayStation 4 regularnie otrzymuje godne uwagi exclusive’y, będące mocnym argumentem dla wielu klientów zastanawiających się, którą z dostępnych na rynku konsol zakupić. Wystarczy tu wspomnieć wydane w tym miesiącu wspaniałe God of War. Xbox One od dawna nie miał premiery takiego kalibru.

Dlatego z niecierpliwością czekamy na tegoroczne targi E3. Wtedy przekonamy się, czy Microsoft coś zmienił w swojej strategii, czy też znowu będzie zmuszony zadowolić się egzystencją w cieniu Sony.

Microsoft zatrzymał rozwój fanowskiego projektu ElDewrito, ale jest on opracowany w taki sposób, że mimo to gracze mogą dalej cieszyć się sieciowymi rozgrywkami. - Microsoft chce więcej własnych gier i Halo na PC - wiadomość - 2018-04-30
Microsoft zatrzymał rozwój fanowskiego projektu ElDewrito, ale jest on opracowany w taki sposób, że mimo to gracze mogą dalej cieszyć się sieciowymi rozgrywkami.

Pozostając przy temacie zwiększenia inwestycji Microsoftu we własne gry warto także wspomnieć o sprawie Halo na PC. Niedawno korporacja zatrzymała rozwój fanowskiego projektu ElDewrito, bazującego na skasowanej strzelance F2P Halo Online. Komentując tę sprawę, Phil Spencer próbował załagodzić sytuację i stwierdził, że firma jest podekscytowana wizją przeniesienia na pecety klasycznej wersji Halo i gdy to się stanie, to twórcy modów będą mieli powody do zadowolenia.

Ponadto Bonnue Ross, czyli założyciel i szef odpowiedzialnego za markę studia 343 Industries, zapewnił, że zespół inwestuje obecnie w produkcje pecetowe. Tylko czas pokaże, czy z tych wszystkich obietnic wyniknie cokolwiek konkretnego. Należy jednak zauważyć, że ElDewrito działało bez przeszkód przez wiele lat. Fakt, iż Microsoft teraz właśnie spróbował wyeliminować ten projekt sugeruje, że firma może szykować oficjalną odsłonę cyklu na PC i nie chce konkurencji ze strony darmowej alternatywy.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Halo Infinite

Halo Infinite