Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2018, 10:47

The Forest zadebiutuje 30 kwietnia na Steamie

Studio Endnight Games podało dokładną datę premiery pełnego wydania The Forest. Pecetowa wersja sandboksowego survivalu otrzyma aktualizację 1.0 w ostatnim dniu kwietnia.

The Forest wkrótce opuści niechlubne szeregi gier znanych z wiecznego Wczesnego Dostępu. - The Forest zadebiutuje 30 kwietnia na Steamie - wiadomość - 2018-04-06
The Forest wkrótce opuści niechlubne szeregi gier znanych z wiecznego Wczesnego Dostępu.
The Forest w skrócie:
  • producent/wydawca: Endnight Games
  • gatunek: survival sandbox
  • platformy sprzętowe: PC, PS4
  • data premiery: 30 maja 2014 roku (Wczesny Dostęp Steam); 30 kwietnia 2018 roku (PC)
  • inne: elementy survival horroru; kooperacja

Przez długi czas The Forest – dzieło niezależnego studia Endnight Games – było kojarzone przede wszystkim jako jeden z tych tytułów, które najwyraźniej nie zamierzają nigdy wyjść z fazy Wczesnego Dostępu. Jednak na początku lutego dowiedzieliśmy się, że gra doczeka się premiery pełnej wersji po prawie czterech latach od debiutu na Steamie. Teraz twórcy ujawnili dokładną datę pecetowego wydania The Forest w wersji 1.0, zaplanowaną na 30 kwietnia. Ogłoszenie na Steamie nie podaje żadnych dodatkowych informacji, niemniej ponowne potwierdzenie rychłego debiutu zdaje się ostatecznie rozwiewać wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Obawy mógł budzić fakt, że w ciągu dwóch miesięcy, które upłynęły od poprzedniej aktualizacji, twórcy nabrali wody w usta i praktycznie przestali udostępniać pomniejsze aktualizacje (aczkolwiek o tym ostatnim uprzedzali już w lutym).

Przypomnijmy, że od czasu udostępnienia The Forest w ramach Wczesnego Dostępu twórcy znacząco zmodyfikowali swoją produkcję, dzięki czemu gra prezentowała się bardzo dobrze na tle typowych wersji alfa/beta na Steamie. Dość wspomnieć, że średnia z ocen użytkowników Steama (tak wszystkich, jak i z ostatnich 30 dni) utrzymuje się powyżej 90%, podczas gdy wiele podobnych tytułów ma problem z przekroczeniem 80%. Oczywiście wciąż pojawiają się doniesienia o rozmaitych błędach, ale – miejmy nadzieję – przynajmniej większość z nich zostanie wyeliminowana do czasu premiery. Należy też wspomnieć, że wraz z premierą wersji 1.0 zespół Endnight podniesie cenę The Forest do około 67 złotych (19,99 dolarów) z dotychczasowych 53,99 zł.

Twórcy spędzają czas pozostały do premiery na usuwaniu najważniejszych usterek. - The Forest zadebiutuje 30 kwietnia na Steamie - wiadomość - 2018-04-06
Twórcy spędzają czas pozostały do premiery na usuwaniu najważniejszych usterek.

A co z wydaniem na konsolę PlayStation 4, o którym po raz ostatni wspominano pod koniec zeszłego roku? Niestety, nadal nie wiemy nic poza tym, że premiera wersji na platformę firmy Sony nastąpi jeszcze w tym roku. Jako że obecnie twórcy skupiają się na dopracowaniu edycji pecetowej (m.in. dodaniu wsparcia popularnych kontrolerów i ulepszeniu działania zapisanych stanów gry), raczej nie ma co liczyć na pojawienie się kolejnych informacji w tej sprawie do czasu ukazania się wersji 1.0 na PC.