Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2021, 11:50

Bardzo pozytywny odbiór Falcon and the Winter Soldier w recenzjach

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje The Falcon and the Winter Soldier. Wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejnym sukcesem Marvela.

The Falcon and the Winter Soldier w końcu doczekał się premiery na Disney+. Razem z jego premierą w sieci pojawiły się również liczne recenzje. Jeśli wierzyć krytykom, których opinie opublikowano w serwisie Rotten Tomatoes, mamy do czynienia z kolejnym świetnym serialem. Aktualnie współczynnik pozytywnych ocen to aż 97%. Średnia z not w serwisie Metacritic to z kolei 74. Wśród recenzentów jest więc bardzo mało osób, którym produkcja w ogóle nie przypadła do gustu.

Krytycy zwracają szczególną uwagę na duet aktorski Sebastiana Stana oraz Anthony’ego Mackiego. Bohaterowie mają się charakteryzować charyzmą i urokiem, co pozytywnie wpływa na wiarygodność ich relacji. Wiele recenzji wskazuje również na problemy, jakie przytłaczają herosów Marvela. Na ekranie zobaczymy między innymi zmagania Falcona z trudnym do przyjęcia dziedzictwem Steve’a Rogersa. Poruszony jest także temat traumy Bucky’ego dotyczącej wszystkich rzeczy, które czynił jako Zimowy Żołnierz. Oba wątki są ponoć poprowadzone w sposób, który równie dobrze pasowałby do dramatycznych seriali skupionych na ludzkich emocjach, a nie komiksowego widowiska.

Osoby, które nie interesują się wątkami obyczajowymi zadowoli jednak fakt, że serial zawiera również duże pokłady akcji. Sceny podniebnych starć mają wyglądać niczym żywcem wyjęte z pełnometrażowych blockbusterów. Także główna linia fabularna nie jest skupiona jedynie na egzystencjalnych problemach bohaterów. Obok kameralnych wątków twórcy zagwarantowali widzom również thriller w realiach świata, który dopiero dochodzi do siebie po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry.

Pierwsze wrażenia są więc bardzo pozytywne. Krytycy zaznaczają jednak, że to dopiero pierwszy odcinek serialu. Na bardziej kompleksowe opinie musimy więc poczekać kolejne kilka tygodni, gdy dostępnych będzie więcej epizodów.