Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2021, 12:41

autor: Karol Laska

The Falcon and The Winter Soldier opowie, co się stało z Kapitanem Ameryką

Premiera serialu The Falcon and The Winter Soldier jeszcze w tym tygodniu. W sieci ukazał się finałowy zwiastun produkcji, a Kevin Feige, szef Marvel Studios, opowiedział, czego możemy się po niej spodziewać.

Dopiero co otrząsnęliśmy się po finale serialu WandaVision, a już lada moment, bo pojutrze (19 marca) na platformie Disney+ pojawi się kolejna odcinkowa produkcja Marvel Cinematic Universe. Tym razem będzie to zapowiadany od jakiegoś czasu The Falcon and The Winter Soldier, czyli opowieść o dalszych losach dwóch tytułowych superbohaterów – Sokoła oraz Zimowego Żołnierza.

Dwa dni temu otrzymaliśmy finałowy trailer dzieła. Jak zwykle został on przepełniony znamienną dla MCU akcją. W zaprezentowanych scenach czuć przede wszystkim klimat drugiej i trzeciej części Kapitana Ameryki i nie jest to raczej przypadek, gdyż w serialu zostanie poruszony wątek tegoż superbohatera, o czym opowiedział dyrektor generalny Marvel Studios, Kevin Feige (via Empire).

Potwierdził on, że w The Falcon and The Winter Soldier dowiemy się, co się stało z Steve’em Rogersem, choć w nieco okrężny sposób. Nie będzie to jednak temat kluczowy dla fabuły serialu, na pierwszym miejscu zobaczymy przede wszystkim rozwój burzliwej relacji Bucky’ego i Sama, czyli dwóch największych przyjaciół Kapitana Ameryki, którzy za sobą wzajemnie nie przepadają, ale są zmuszeni do współpracy w imię wyższej sprawy.

Feige powiedział, że widzowie mogą spodziewać się po serialu mnóstwa akcji, ale nie zabraknie również zabawy konwencją, choć raczej nie tak odważnej jak w przypadku WandaVision. Jednym z antagonistów będzie Baron Zemo znany z Wojny bohaterów, czyli jeden z najbarwniejszych złoczyńców w historii tegoż kinowo-telewizyjnego uniwersum. Przypominamy, premiera pierwszego odcinka Sokoła i Zimowego Źołnierza już 19 marca na platformie Disney+.

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Strona internetowa Marvela