Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2014, 15:57

autor: Renox

The Evil Within – udostępniono demo gry na Steam

Studio Bethesda Softworks, wydawca gry The Evil Within, udostępniło w serwisie Steam demonstracyjną wersję wspomnianego tytułu. Upubliczniona na czas Halloween próbka pozwala sprawdzić trzy rozdziały fabularne, jak również umożliwia zapisanie postępów w rozgrywce, co możemy wykorzystać, jeśli zakupimy pełną wersję omawianego survival horroru.

Udostępniono demo gry The Evil Within. - The Evil Within – udostępniono demo gry na Steam - wiadomość - 2014-10-31
Udostępniono demo gry The Evil Within.

Z okazji Halloween studio Bethesda Softworks udostępniło w serwisie Steam demonstracyjną wersję nowego survival horroru ze stajni Tango Gameworks – gry The Evil Within. Demo pozwala sprawdzić trzy rozdziały fabularne, a także zapisać osiągnięte postępy, by móc kontynuować rozgrywkę po zakupie pełnej wersji omawianego tytułu. To jednak nie koniec dobrych wieści. O 50% przeceniona została przepustka sezonowa do The Evil Within. Amerykański wydawca poinformował także, że każdy, kto zapłaci pełną cenę za wspomnianą produkcję, całkowicie za darmo otrzyma również drugi tytuł - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata. Nie trzeba dodawać, że obie promocje są ograniczone czasowo, więc każdy zainteresowany powinien czym prędzej odwiedzić podlinkowaną wyżej stronę platformy Valve, aby poznać szczegóły tej oferty. Gwoli ścisłości, jeśli już w tym momencie posiadacie pełną edycją omawianego survival horroru, promocyjnie oferowane Call of Cthulhu automatycznie powinno znaleźć się w Waszej bibliotece.

The Evil Within zadebiutowało na naszym rynku 14 października w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Gra pozwala wcielić się w detektywa o imieniu Sebastian, który wraz z dwojgiem swoich partnerów wyrusza do ponurego miasteczka, aby zbadać popełnioną tam zbrodnię. Miejsce to jednak okazuje się być całkowicie opustoszałe, a nasz protagonista zmuszony zostaje do walki o przetrwanie w mrocznym świecie przepełnionym szaleństwem i przerażającymi istotami.

G40st w swojej recenzji przyznał grze notę 6,5 w dziesięciostopniowej skali, chwaląc za klimat, zróżnicowane lokacje i dobrą mechanikę walki, zwracając jednocześnie uwagę na słaby design, rwane tempo rozgrywki i pozbawionego charyzmy głównego bohatera.