Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2014, 19:20

autor: thejehmes

Sprzedano 9 mln sztuk Watch Dogs - półroczny raport Ubisoftu

Koncern Ubisoft wysłał do sklepów na całym świecie ponad 9 mln sztuk gry Watch Dogs, która ukazała się w maju tego roku. Tę informację oraz wiele innych można znaleźć w opublikowanym raporcie finansowym dotyczącym pierwszej połowy roku fiskalnego 2014/2015.

9 mln sprzedanych egzemplarzy Watch Dogs - półroczny raport Ubisoftu - ilustracja #1

Za jeden z najważniejszych sukcesów pierwszej połowy roku fiskalnego 2014/2015 (okres między 1 kwietnia a 30 września 2014), firma Ubisoft uznała sprzedaż gry Watch Dogs w ilości ponad 9 mln sztuk. Wynika to z raportu finansowego, jaki opublikowano w dniu wczorajszym. Pozostałe osiągnięcia, jakie wyróżnia francuski producent i wydawca gier, to przychód w wysokości ponad 134 mln euro z dystrybucji cyfrowej swoich produkcji (gier na pecety, konsole i platformy mobilne oraz sprzedaży przedmiotów w grach i DLC do nich), a także zarobek w wysokości blisko 114 mln euro dzięki tzw. back catalogue, czyli sprzedaży gier wydanych przed rozpatrywanym okresem, w tym Assassin’s Creed IV: Black Flag, South Park: The Stick of Truth, Far Cry 3 czy Rayman Legends.

W porównaniu do poprzednich lat, Ubisoft zanotowało znaczny wzrost sprzedaży. W pierwszej połowie 2013/2014 na konto wydawcy wpłynęło z tego tytułu 293.3 mln euro, natomiast w tym roku francuska firma może pochwalić się wzrostem tego wyniku o 65.1% (484.2 mln euro). Cały raport finansowy dotyczący pierwszej połowy roku fiskalnego 2014/2015 możecie zobaczyć tutaj.

Na temat pozytywnych dla koncernu Ubisoft wyników finansowych wypowiedział się Yves Guillemont, prezes francuskiej firmy:

„Wyniki w pierwszej połowie roku fiskalnego wzmocniły naszą pewność siebie, dzięki której wiemy, że osiągniemy cel, który wyznaczyliśmy sobie na cały rok. To dowód na to, że nasza strategia tworzenia mocnych marek i inwestowania w dystrybucję cyfrową opłaca się” – powiedział Guillemont.

Firma Ubisoft w raporcie finansowym potwierdziła również tytuły, które zobaczymy na pecetach i konsolach w trzecim kwartale roku fiskalnego 2014/2015. W tym okresie właściciele francuskiego producenta gier spodziewają się dochodów ze sprzedaży w wysokości 730 mln euro, które oznaczałyby wzrost o 40% względem trzeciej kwarty poprzedniego roku fiskalnego.

Ubisoft przedstawiło również założenia względem zbliżających się premier dwóch spośród wymienionych wyżej tytułów. Mowa o Far Cry 4, które w pierwszym roku ma zakupić sześć milionów graczy, oraz o The Crew, które w tym samym okresie ma sprzedać się w dwóch milionach egzemplarzy.