Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 11:35

autor: Kono

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard - Bethesda rozsyła klucze do beta testów. Pecetowcy mogą już walczyć na koniach

Firma Bethesda poinformowała, że jest w trakcie rozsyłania zaproszeń do beta testów Dawnguard, czyli dodatku do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Amerykańska firma wydała też patch 1.6 umożliwiający pecetowcom walkę na koniu.

Osoby, które wciąż wędrują po mroźnej prowincji Skyrim z pewnością ucieszą się z dwóch informacji, które pojawiły się w ostatnim czasie. Firma Bethesda rozsyła posiadaczom Xboksa 360 zaproszenia do beta testów The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard, czyli dodatku do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku. Z kolei pecetowi gracze mogą pobrać łatkę oznaczoną numerem 1.6, umożliwiającą walkę na koniu.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard - Bethesda rozsyła klucze do beta testów. Pecetowcy mogą już walczyć na koniach - ilustracja #1

Posiadacze Xboksa 360, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w beta testach dodatku do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, powinni sprawdzić swoje wirtualne skrzynki pocztowe. Wybrańcy otrzymają kod dostępu do bety oraz instrukcję opisującą jak dołączyć do specjalnego forum, gdzie będą mogli informować twórców o wszelkich błędach i niedociągnięciach dodatku. Szanse na odebranie klucza umożliwiającego przedpremierowe sprawdzenie Dawnguard w akcji są jednak niezwykle małe. Twórcy poinformowali, że w związku z ogromnym zainteresowaniem zaproszenia otrzyma jedynie 0,5% osób, które się zgłosiły.

Chociaż gracze pecetowi nie mogą brać udziału w beta testach, a sam dodatek będą mogli kupić najprawdopodobniej z miesięcznym poślizgiem, to otrzymali od Bethesdy coś na osłodę. W serwisie Steam pojawiła się łatka oznaczona numerem 1.6. Patch, oprócz poprawienia licznych błędów, umożliwia walkę podczas jazdy konnej.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard zadebiutuje na Xbox Live 26 czerwca. Posiadacze Xboksa 360 będą musieli za niego zapłacić 1600 punktów Microsoftu. Właściciele pecetów i PlayStation 3 otrzymają dodatek miesiąc później i zapłacą za niego najprawdopodobniej ok. 80 złotych. Dawnguard ma zapewnić 10-20 godzin dodatkowej zabawy i wprowadzić nowe frakcje.

UAKTUALNIENIE: Patch 1.6 zainstalowany przez serwis Steam nie działa poprawnie z polską wersją językową gry. Problem zostanie rozwiązany najprawdopodobniej w przeciągu najbliższych kilku dni.