Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lutego 2012, 09:47

Testujemy Magicka na notebooku ASUS K53SV

Sprawdzamy wydajność notebooka ASUS K53SV w grze Magicka.

Przetestowaliśmy już humorystyczne cRPG Magicka na ASUS’ie G74SX. Pora więc również sprawdzić jak gra radzi sobie na słabszym z naszych notebooków.

Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Pentium 4 2,4 GHz
    Pamięć RAM: 1 GB
    Karta grafiki: GeForce 8800
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7

Wykorzystany przez nas w teście notebook ASUS K53SV ma procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GeForce GT 540M (dokładny opis specyfikacji notebooka znajdziedzie w oddzielnej sekcji naszej strony).

.

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Test zacząłem od ustawień średnich. Notebook poradził sobie z nimi bez zarzutu. Średnia prędkość na poziomie 39 klatek na sekundę bez spadków poniżej 34 FPS-ów to wartości gwarantujące wysoki komfort zabawy.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Na ustawieniach wysokich nie było już tak różowo. Gra przez cały czas krążyła w okolicach 25 klatek na sekundę. Czasem silnik radził sobie lepiej, ale nawet wtedy uzyskiwane wyniki były poniżej 30 klatek na sekundę, a zdarzały się również spadki do 22 FPS-ów. Takie wartości utrudniały już znacząco rozgrywkę i prawdę mówiąc, ładniejsza grafika nie była warta takiego braku płynności.

.

Podsumowanie

Magicka okazała się zaskakująco dużym wyzwaniem dla ASUS’a K53SV. Mimo to notebook poradził sobie zadowalająco. Jego konfiguracja okazała się za słaba aby udźwignąć ustawienia wysokie ( w przeciwieństwie do G74SX), ale już ze średnimi nie miała większych problemów, a na takich opcjach gra wciąż prezentuje się atrakcyjnie pod względem graficznym.