Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 czerwca 2012, 07:32

TERA - wypróbuj za darmo najlepsze tegoroczne MMORPG

Ruszyły darmowe okresy próbne koreańskiego MMORPG TERA

TERA to największe i najlepsze wypuszczone w tym roku nowe MMORPG. Jednocześnie jest to tytuł, który wymaga zakupienia pełnej wersji i opłacania abonamentu, co w dzisiejszych czasach należy do rzadkości wśród przedstawicieli tego gatunku. W przypadku takiej gry umożliwienie graczom wypróbowania produktu przez wyłożeniem pieniędzy jest zatem kluczowe. Twórcy wreszcie zdali sobie z tego sprawę i uruchomili darmowe okresy próbne.

W ramach okresu próbnego otrzymujemy przez siedem dni dostęp do pełnej wersji gry, bez żadnych ograniczeń. Możemy więc wypróbować wszystkie klasy i zwiedzić wszystkie krainy. Jeśli potem zdecydujecie się na zakup pełnej wersji będziecie mogli dalej korzystać z tej samej postaci.

Aby dołączyć do zabawy w okresie próbnym TERA  musicie:

  • 1. Założyć darmowe konto w grze
  • 2. Po zalogowaniu na nowym koncie przejdźcie do zakładki Profile Management
  • 3. Kliknijcie na „enter code” i wpiszcie kod „TERATRIAL”.
  • 4. Wróćcie do sekcji Account Overview i kliknijcie na „Download Game”, dzięki czemu pobierzenie klienta gry.

Gra waży kilkanaście gigabajtów. Jeśli nie macie ochoty pobierać takiej ilości danych w ciemno to możecie spróbować szybkiego półgodzinnego dema obsługiwanego przez firmę Gaikai. Rozgrywane ono jest w chmurze. Oznacza to, że cała gra generowana jest na oddzielnych serwerach, a do graczy przesyłane jest jedynie w pełni interaktywne video w przeglądarce. Działa to zaskakująco dobrze i pozwala na krótką sesję na każdym komputerze (nawet słabym netbooku) i bez konieczności pobierania plików instalacyjnych.

      - TERA – zagraj w demo na Gaikai

TERA to debiutancki projekt koreańskiego studia Bluehole, założonego przez weteranów serii Lineage. Możemy wybierać spośród klasycznych Ludzi i Elfów, ale mamy również okazję poznać zupełnie nowe rasy. Należą do nich demoniczni Castanics, pochodzący od olbrzymów Baraka, Amani oraz Popori bardzo przypominający niedźwiedzie panda. Gra oferuje również sporo różnorodnych klas, wśród których znajduje Łucznik, Barbarzyńca, Lancer, Mistyk, Kapłan, Slayer, Czarodziej i Wojownik.

Najciekawszym elementem TERA jest doskonały system walki. Kompletnie wyeliminowano tu tradycyjne dla gatunku klikanie i zaznaczanie celu. Zamiast tego efekty ataków i ciosów wyliczane są na podstawie naszej aktualnej pozycji względem przeciwników. W rezultacie starcia przypominają najlepsze gry zręcznościowa i zapewniają emocje rzadko spotykane w produkcjach MMORPG. Warto też wspomnieć o spektakularnej oprawie graficznej korzystającej z silnika Unreal 3. Ilość detali otoczenia, efekty świetlne, szczegółowość oraz animacja postaci - wszystko to zapiera dech w piersiach i ustanawia nowy poziom dla gatunku MMO.