Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2020, 16:43

autor: Froozyy

Tenet - budżet nowego filmu Christophera Nolana przekroczył 200 mln dolarów

Dzięki serwisowi Variety dowiedzieliśmy się, że budżet najnowszej produkcji Christophera Nolana przekroczył 200 milionów dolarów. Film ma trafić do kin w lipcu tego roku.

Tenet pojawi się w kinach w lipcu tego roku. - Tenet - budżet nowego filmu Christophera Nolana przekroczył 200 mln dolarów - wiadomość - 2020-01-11
Tenet pojawi się w kinach w lipcu tego roku.

Najnowsza produkcja Christophera Nolana (twórcy m.in. Interstellara i Incepcji) o tytule Tenet kosztowała już wytwórnię Warner Bros. ponad 200 mln dolarów (i to jeszcze przed rozpoczęciem dużej kampanii reklamowej). Taką informację możemy znaleźć w artykule serwisu Variety o prognozach dotyczących filmowego box office’a na 2020 rok. Dla porównania warto przypomnieć, że budżet Incepcji wynosił „tylko” 160 mln dolarów. Jak widać, wytwórnia wierzy w sukces Tenet, chociaż chyba nie ma się co dziwić, jeśli za scenariusz i reżyserię odpowiada niezawodny Christopher Nolan.

Premiera filmu została zaplanowana na 17 lipca 2020 roku. O fabule produkcji wciąż wiemy bardzo mało – ukazana historia ma pokazać próbę powstrzymania wybuchu trzeciej wojny światowej poprzez podróże w czasie. W Tenet wystąpią m.in. Robet Pattinson (Zmierzch, The Lighthouse), John David Washington (Gracze) czy też Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby, Strażnicy Galaktyki 2).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.