Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 sierpnia 2020, 13:35

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Pozytywne recenzje Tenet. Zobacz ostateczny zwiastun

W sieci pojawiły się pierwsze, w większości pozytywne, recenzje Teneta Christophera Nolana. Oprócz tego wytwórnia Warner Bros. opublikowała ostateczny zwiastun filmu.

Pozytywne recenzje Tenet. Zobacz ostateczny zwiastun - ilustracja #1
Tenet zadebiutuje w polskich kinach 26 sierpnia.

Tenet w reżyserii Christophera Nolana to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tego roku. Z powodu pandemii COVID-19 debiut tytułu był już przekładany trzykrotnie. Ostatecznie film trafi do kin w całej Europie 26 sierpnia 2020 roku. W sieci pojawiły się już pierwsze przedpremierowe recenzje hollywoodzkiej produkcji. Opinie na temat dzieła są w większości przychylne: w serwisie Rotten Tomatoes 79% krytyków oceniło film pozytywnie, zaś średnia na Metacritic w chwili pisania tej wiadomości wynosi 71/100 (na podstawie osiemnastu opinii).

Recenzenci chwalą spektakularność scen akcji, efekty specjalne, reżyserię, a także grę aktorską Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona oraz Elizabeth Debicki. Krytykują z kolei zbyt pogmatwaną fabułę oraz przesadnie poważny klimat dzieła.

Warto nadmienić, że wytwórnia Warner Bros., z okazji zbliżającej się premiery, opublikowała trwający ponad trzy minuty zwiastun dzieła, w którym możemy usłyszeć wykonywany przez Travisa Scotta utwór The Plan z oficjalnej ścieżki dźwiękowej filmu.