filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lipca 2020, 20:19

Tenet Christophera Nolana opóźniony po raz trzeci

Wytwórnia Warner Bros. zdecydowała się ponowne przesunąć premierę Teneta Christophera Nolana. Nie podano nowej daty debiutu.

Tenet Christophera Nolana opóźniony po raz trzeci - ilustracja #1
Nowy przebój Christophera Nolana miał ukazać się już parę dni temu.

Jeszcze parę miesięcy temu obiecywano, że Tenet Christophera Nolana ukaże się bez opóźnień jako jeden z pierwszych filmów po otwarciu amerykańskich kin. Jednak od tego czasu premierę opóźniono już dwukrotnie. Niestety, na tym nie koniec. Warner Bros. ponownie przełożył debiut Teneta, ale tym razem nie podano nowego terminu. Informację przekazały serwisy Variety oraz Deadline. Wytwórnia obiecała podać nową datę premiery „wkrótce”. Co ciekawe, firma ma zrezygnować z „tradycyjnej, globalnej premiery”, aczkolwiek na razie nie sprecyzowano, co dokładnie to oznacza. Dodano, że znajdzie to swój wydźwięk w promocji i dystrybucji tytułu.

Premiera ostatniego obrazu Christopera Nolana miała być dla branży filmowej powrotem do normalności po tragicznych kilku miesiącach. Zamknięcie kin na całym świecie wywarło swoje piętno, zwłaszcza że kolejne produkcje przesunięto na okres powakacyjny. Wyjątkiem miał być właśnie Tenet, co uczyniłoby go pierwszym filmem, który trafi do kin po zażegnaniu kryzysu. Niestety, sytuacja w USA wciąż pozostaje niepewna. Za sprawą koronawirusa życie straciło już ponad 140 tysięcy Amerykanów, a niektóre stany odnotowują rekordową liczbę nowych zakażeń dziennie. Tylko w ciągu 24 godzin wykryto prawie 63 tysiące nowych przypadków (via CNN). Dodajmy do tego wciąż trwające protesty na ulicach całego kraju, a łatwo zrozumieć, dlaczego nie ma mowy o otwarciu amerykańskich kin w najbliższym czasie, nie mówiąc nawet o premierze Teneta. Już w zeszłym tygodniu mówiło się o przesunięciu debiutu na późniejszy termin.

Tenet Christophera Nolana opóźniony po raz trzeci - ilustracja #2
Fani Obecności również muszą liczyć się z opóźnieniem, ale przynajmniej znają nową datę premiery.

Tenet to nie jedyna pozycja z katalogu Warner Bros. która zalicza opóźnienie. Trzecia część filmowej Obecności ukaże się dopiero 4 czerwca 2021 roku. Pierwotnie produkcja miała trafić do kin jeszcze w tym roku, tj. 11 września. Na szczęście na razie nie przełożono debiutu innych filmów zaplanowanych na kolejne kilka miesięcy, takich jak Wonder Woman 1984 (2 października) oraz remake Diuny (18 grudnia).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

filmy i seriale Christopher Nolan Warner Bros.