Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2020, 12:10

autor: AlexB

Tenet Christophera Nolana ponownie opóźniony

Premiera Tenet, czyli najnowszego filmu Christophera Nolana, znów została opóźniona. Tytuł zadebiutuje w kinach nie 31 lipca, a 12 sierpnia. Decyzja ta jest spowodowana kwestiami sanitarnymi.

Jeszcze w kwietniu przedstawiciele wytwórni Warner Bros. zarzekali się, że premiera najnowszego filmu Chrisophera Nolana, czyli Tenet, jest niezagrożona i odbędzie się zgodnie z planem 17 lipca. Lecz jak wiemy, tak się ostatecznie nie stało. Dwa tygodnie temu debiut produkcji przesunięto na 31 lipca. Okazuje się jednak, że to również nie był finalny termin. Warner Bros. postanowiło po raz kolejny opóźnić oficjalne wejście Tenet na ekrany, tym razem na 12 sierpnia (via Variety).

Tenet Christophera Nolana ponownie opóźniony - ilustracja #1
Tenet zadebiutuje nieco później, niż zakładano dwa tygodnie temu.

Rzecznik Warner Bros. wydał specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy powody tej decyzji. Oto ono:

Warner Bros. zamierza udostępnić Tenet publiczności w kinach, na dużym ekranie, gdy właściciele będą na to gotowi, a urzędnicy służby zdrowia potwierdzą, że nadszedł odpowiedni czas. W tym momencie musimy być elastyczni i nie traktujemy tego jak tradycyjnej kinowej premiery. Zdecydowaliśmy się na wypuszczenie filmu w połowie tygodnia, aby umożliwić widzom obejrzenie go w pasującym im momencie i planujemy wyświetlać go dłużej, przez okres znacznie wykraczający poza normę, i wypracować tym samym zupełnie inną, lecz skuteczną strategię dystrybucji.

Na pocieszenie dla części widzów, 31 lipca z okazji 10 rocznicy premiery w niektórych kinach ponownie pojawi się inny film Christophera Nolana – Incepcja z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Co ciekawe, dziś produkcja ta będzie wyświetlana w Fortnite (choć niestety nie w Polsce).

Tenet Christophera Nolana ponownie opóźniony - ilustracja #2
Czy Tenet okaże się filmem, na który warto było czekać?

Przypominamy, że Tenet będzie skupiał się na rozgrywce szpiegowskiej, mającej na celu powstrzymanie trzeciej wojny światowej. Do tego dojdą motywy podróży w czasie oraz ewolucji. W rolach głównych zobaczymy Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona, Elizabeth Debicki, Aarona Taylora-Johnsona, Michaela Caine'a oraz Kennetha Branagha. Kilka dodatkowych szczegółów na temat produkcji, które ostatnio zdradził sam Nolan, znajdziecie w tym miejscu.

Nolan miał nadzieję, że Tenet będzie pierwszym blockbusterem, który zadebiutuje w kinach po ich ponownym otwarciu po zamieszaniu spowodowanym przez epidemię koronawirusa. Jego najnowszy film miał stanowić symbol powrotu do normalności. Tak się ostatecznie nie stało. Według obecnych planów wielkich wytwórni, pierwszym wysokobudżetowym filmem, który wejdzie na wielkie ekrany po zamknięciu amerykańskich kin w marcu, będzie Mulan. Aktorska wersja popularnej animacji Disneya zadebiutuje 24 lipca.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.