Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 czerwca 2020, 14:44

autor: Damian "DS" Stróżek

Tenet - Christopher Nolan zdradza garść szczegółów o nowym filmie

Christopher Nolan, reżyser filmu Tenet, uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił kolejne szczegóły dotyczące jego nowej produkcji. Dowiedzieliśmy się nieco o bohaterach, jak i o samych podróżach w czasie.

Tenet - Christopher Nolan zdradza garść szczegółów o nowym filmie - ilustracja #1
Kadr z najnowszego filmu Christophera Nolana.

Jak to bywa z filmami Nolana - przed właściwą premierą mało o nich wiemy. Reżyser uważa na to co ma wypłynąć, a co ma pozostać tajemnicą. Przy Tenet nie jest inaczej - jak do tej pory nie wiedzieliśmy o nim za dużo. Z pomocą przyszedł sam twórca, który ujawnił co nieco informacji o swoim nowym dziele.

Z tego, co do tej pory mogliśmy widzieć - chociażby w zwiastunach - Tenet w dużej mierze miał opierać się na podróżach w czasie. Jednak jak wyjaśnia reżyser:

Tenet to nie film o podróżach w czasie. Zajmuje się czasem oraz różnymi sposobami, w jakich czas funkcjonuje. Nie chodzi tu o lekcje fizyki, ale inwersja to idea materiału, którego entropia została odwrócona, więc biegnie wstecz w stosunku do nas.

Reżyser zdradził nam również parę kwestii związanych z fabułą:

Mamy do czynienia ze światem szpiegostwa, ze światem ukrytej tożsamości.

John David gra tutaj agenta, znanego pod nazwą „Protagonista”. Tenet to nazwa organizacji, do której bohater zostaje wprowadzony”

Czy Tenet to nowy Bond?

Pojawiło się również pytanie o podobieństwo głównego bohatera do innego bardzo znanego, filmowego szpiega - Jamesa Bonda. Nolan jednak zdementował to podobieństwo, stwierdzając że bohater jego filmu „w przeciwieństwie do Bonda ma bardzo ciepłą dostępność emocjonalną”.

Tenet - Christopher Nolan zdradza garść szczegółów o nowym filmie - ilustracja #2
„Tenet to nie film o podróżach w czasie”

Reżyser wypowiedział się również o jednym z bohaterów, w którego rolę wcielił się Aaron Taylor-Johnson. Dotychczas nie było wiadomo o tej postaci zbyt wiele, lecz widocznie był to zamierzony krok.

Aaron Taylor-Johnson występuje w filmie, w rzeczy samej. Jest istotną częścią całej historii. Tak, nie ma żadnych fotografii z jego udziałem, to prawda. Pojawia się na krótko w drugim zwiastunie. Jest jednak kompletnie nie do poznania. Istnieją różne rzeczy, które dzieją się wraz z biegiem historii oraz zawiązywaniu się akcji, których nie chcemy zdradzać, by nie popsuć nikomu zabawy - mówi Christopher Nolan.

Film premierę ma zaplanowaną na 31 lipca.

  1. Na kinowe widowiska sobie poczekamy. Tenet, Wonder Woman, Matrix i inne przełożone filmy
  2. Trailer nowego filmu Christophera Nolana pokazano w Fortnite
  3. Christopher Nolan wierzy, że Tenet ocali kina