Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 09:12

autor: Adrian Werner

Trailer nowego filmu Christophera Nolana pokazano w Fortnite

Nietypową formę przybrała premiera zwiastuna filmu Tenet w reżyserii Christophera Nolana. Trailer zadebiutował bowiem na wirtualnym ekranie w grze Fortnite.

Ukazał się nowy zwiastun filmu Tenet, czyli następnej produkcji w reżyserii Christophera Nolana. Premiera światowa nadal jest planowana na 15 lipca (dwa dni później obraz ma ukazać w Polsce). Termin ten może jednak ulec opóźnieniu z powodu koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w trailerze zabrakło daty. Podkreślono w nim za to, że projekt zadebiutuje w kinach, a nie w serwisach VOD.

Zwiastun prezentuje się intrygująco, ale równie ciekawy był sposób jego udostępnienia. Filmik po raz pierwszy pokazano bowiem w grze Fortnite. Wyświetlany jest on na głównej scenie w Party Royale, czyli pozbawionym walk trybie rozgrywki, który niedawno dodano do przeboju studia Epic Games.

Udostępnienie trailera w ten sposób może dziwić w przypadku filmu Christophera Nolana. Okazuje się, że nie był to wymysł działu marketingowego wytwórni Warner Bros. Pomysł narodził się podczas rozmowy telefonicznej reżysera z Donaldem Mustardem z Epic Games. Obaj tęsknią za oglądaniem zwiastunów w kinach, co obecnie jest niemożliwe z powodu koronawirusa. Zdecydowano więc, że dobrą alternatywą będzie wyświetlenie filmiku na wirtualnym ekranie w Fortnite.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza tego typu kolaboracja. W grudniu ubiegłego roku grający w strzelankę studia Epic Games mieli okazję przedpremierowo obejrzeć fragment filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Z kolei w zeszłym miesiącu w Fortnite zorganizowano wirtualny koncert rapera Travisa Scotta.

  1. Tenet - oficjalna strona filmu
  2. Oficjalna strona gry
  3. Poradnik do gry Fortnite: Battle Royale