Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2020, 12:58

autor: Karol Laska

Robert Pattinson ukrywał swoją rolę w Batmanie przed Nolanem

Pattinson musiał ukrywać przed Christopherem Nolanem swoje próby na planie Batmana ze względu na specyficzną naturę reżysera. Kłamstwo aktora zostało szybko odkryte.

Robert Pattinson ukrywał swoją rolę w Batmanie przed Nolanem - ilustracja #1
Pattinson w końcu pokazuje na co go stać.

Powiedzmy to sobie szczerze, czasy Zmierzchu oraz Harry’ego Pottera Robert Pattinson ma dawno za sobą. Od lat regularnie występuje w jakościowych filmach, a ostatnio jest wręcz rozchwytywany przez najważniejszych ludzi Hollywoodu. Już niedługo zobaczymy go w jednej z ról w produkcji Christophera Nolana pod tytułem Tenet. Zagra on również Bruce’a Wayne’a w najnowszym Batmanie autorstwa Matta Reevesa.

Okazuje się, że te dwa dzieła lekko ze sobą kolidowały, jeżeli chodzi o kalendarz Pattinsona. Aktor przyznał w czasie rozmowy z dziennikarzami The Irish Times, że musiał wymykać się z planu Teneta, aby móc chwilowo przywdziać strój Człowieka-nietoperza:

To dosyć zabawne, bo Chris [Nolan – dop. red.] jest bardzo skryty, jeżeli chodzi o kręcenie swoich filmów. Ja również nie mogłem mówić zbyt wiele o tym całym Batmanie. Musiałem więc okłamywać Chrisa i kiedy kazano stawić mi się na zdjęciach próbnych, odpowiadałem [Nolanowi – dop. red.], że naglą mnie sprawy rodzinne. Kiedy tylko wypowiedziałem na głos „sprawy rodzinne”, on zapytał: „Idziesz kręcić Batmana, prawda?”.

Ta dosyć komiczna sytuacja wcale nie świadczy źle o podejściu Pattinsona do swojego zawodu, gdyż artysta ten jest wręcz zachwycony możliwością pracy na jednym planie z Nolanem. Aktor przez pierwszy tydzień zdjęciowy nie skrywał swojej ekscytacji z nią związanej, a w wywiadzie udowodnił, że zna scenariusz na pamięć i nieustannie go analizuje pod kątem światotwórczym. Tenet był trzykrotnie opóźniany, ale wydaje się, że już nic nie może powstrzymać jego polskiej premiery, która została zaplanowana na 27 sierpnia tego roku.