Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 18:00

Polska premier w Tekken 7 to Lidia Sobieska; walczy stylem karate

Firma Bandai Namco rozesłała gadżety powiązane z nowym DLC do Tekkena 7. Dzięki temu poznaliśmy imię i nazwisko polskiej pani premier, która wkrótce dołączy do gry jako grywalna postać.

Polski debiut w Tekkenie 7 zbliża się wielkimi krokami. O walecznej pani premier wiemy póki co niewiele, ale przynajmniej poznaliśmy jej imię i nazwisko. Wszystko za sprawą specjalnej przesyłki od Bandai Namco (otrzymanej m.in. przez redakcję serwisu TekkenGamer.com), która zdradza co nieco na temat rodzimego akcentu w ostatniej odsłonie Tekkena. W pakiecie znalazł się list napisany przez dobrze znanego fanom Heihachiego Mishimę do Lidii Sobieskiej, która najwyraźniej żądała od niego wycofania oddziałów Tekken Force z Polski. Stary wojownik odrzucił tę prośbę, ale zachęcił ją do nawiązania współpracy lub zgłoszenia „zastrzeżeń” poprzez – jakżeby inaczej – udział w kolejnej edycji turnieju „Króla Żelaznej Pięści”:

Szanowna Pani Premier,

nie mam zamiaru przychylać się do Pani prośby o wycofanie się z ulokowania oddziałów Tekken Force w Polsce.

Jednakże darzę Panią wielkim szacunkiem z uwagi na Pani awans na stanowisko premiera w tak młodym wieku. Nie mam wątpliwości, że odegra Pani znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości swojego kraju. Jeśli będzie Pani skłonna do współpracy z moimi ambicjami, otrzyma Pani silne wsparcie Mishima Zaibatsu dla Polski i wszystkich przedsięwzięć związanych z polityką, ekonomią i sprawami wojskowymi.

W przypadku odrzucenia tej oferty jestem pewien, że rozumie Pani, w jak niebezpiecznej sytuacji postawiłoby to Pani kraj.

Jeśli ma Pani jakieś zastrzeżenia, zawsze może Pani wziąć udział w turnieju Króla Żelaznej Pięści i przedstawić mi je osobiście.

Czekam na Pani starannie przemyślaną odpowiedź.

Prezes Mishima Zaibatsu

Heihachi Mishima, 22 stycznia

Oprócz tego jakże serdecznego listu w pudełku w tradycyjne polskie wzory znalazł się pas karate (co sugeruje styl walki Lidii), sweter oraz – zgodnie z duchem czasu – maska ochronna. Nie jest to wiele, ale daje nam jako takie wyobrażenie o bohaterce, aczkolwiek na pewno nie zastępuje pełnoprawnej prezentacji czy nawet zwiastuna. Lidia Sobieska zadebiutuje w Tekkenie 7 wraz z kolejnym DLC, które pojawi się wczesną wiosną. W pakiecie otrzymamy też innego wojownika (Kunimitsu) oraz dwie areny.

  1. Oficjalna strona gry Tekken 7
  2. Recenzja gry Tekken 7 – to nie jest tryumfalny powrót króla