Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2023, 20:21

Nowa gra twórców RPG Shadowrun wygląda jak miks XCOM i Commandos

Studio Harebrained Schemes pojawiło się na pokazie Paradox Interactive Showcase ze zwiastunem zupełnie nowej gry: The Lamplighters League. Tytuł zmierza do usługi Game Pass.

Źródło fot. Harebrained Schemes / Paradox Interactive.
i

Studio Harebrained Schemes powraca z nowym projektem. W trakcie pokazu Paradox Interactive Showcase twórcy trylogii Shadowrun oraz BattleTech zapowiedzieli The Lamplighters League. Pierwszy zwiastun gry możecie obejrzeć poniżej.

Akcja gry zostanie osadzona w alternatywnej rzeczywistości lat 30. XX wieku, w której od tysiącleci istnieje tyraniczny kult Banished Court. Złoczyńcom pragnącym przejąć władzę nad światem przeszkadza jedynie tytułowa „ligi lampiarzy” złożona z największych bohaterów, jakich widział świat.

Niestety, najlepsi z najlepszych już się lidze skończyli, tak że teraz organizacja musi sięgać do gorszego sortu. Dlatego drużyna, którą poprowadzimy w trakcie taktycznych potyczek, będzie składać się z rozmaitych dziwaków, łotrów i różnych indywiduów, z którymi nie przestawałby żaden szanujący się heros.

Oprócz zwiastuna twórcy udostępnili także krótki pokaz rozgrywki z The Lamplighters League z komentarzem. Ogłoszenie na oficjalnej stronie firmy Paradox Interactive zdradza, że w grze będą przeplatać się sekwencje „infiltracji” w czasie rzeczywistym z taktycznymi starciami oraz zarządzaniem bazą. Będzie więc zarówno sporo skradania i cichego eliminowania wrogów (niczym w serii Commandos), jak i strzelania oraz wysadzania okolicy w powietrze w formie przypominającej XCOM.

The Lamplighters League zadebiutuje w tym roku. Gra ukaże się na Xboxach Series X/S oraz komputerach osobistych (na platformach Steam, Epic Games Store i Microsoft Store). Ponadto pojawi się w usłudze PC/Xbox Game Pass.

  1. Oficjalna strona gry The Lamplighters League

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej