Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2018, 13:39

autor: Aquma

Take Two rejestruje kolejne znaki towarowe związane z GTA Online

Take 2 Interactive zarejestrowało w amerykańskim urzędzie patentowym kolejne znaki towarowe powiązane z sieciowym modułem GTA V – GTA Online. Chodzi o „GTa” oraz „GTaO”.

GTA Online dostanie nowe logo? - Take Two rejestruje kolejne znaki towarowe związane z GTA Online - wiadomość - 2018-02-27
GTA Online dostanie nowe logo?

Wydawca Grand Theft Auto V – firma Take 2 Interactive – zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym dwa nowe znaki towarowe związane z modułem sieciowym wspomnianej produkcji, czyli GTA Online. Są to GTa oraz GTaO. W obydwu przypadkach jako tzw. „okaz” (ang. specimen – chodzi o przykład, który demonstruje sposób wykorzystania znaku towarowego w produkcie oglądanym przez klienta) zaprezentowano okładkę GTA5 w wersji na Xboksa One.

Nowe znaki towarowe powiązane z GTA Online. - Take Two rejestruje kolejne znaki towarowe związane z GTA Online - wiadomość - 2018-02-27
Nowe znaki towarowe powiązane z GTA Online.

Czyżby należące do Take 2 studio Rockstar planowało zmianę logo swojej flagowej serii lub jej trybu sieciowego? Niekoniecznie. Firma posiada już prawa do sformułowania „Grand Theft Auto Online”, nowe patenty mogą więc być powiązane z chęcią zabezpieczenia nieco krótszego terminu. Istnieje też możliwość, że znaki towarowe zostały zarezerwowane na zapas, w razie, gdyby firma planowała wykorzystanie ich w przyszłości, albo też by uniemożliwić konkurencji podkradnięcie skrótów naturalnie kojarzących się z serią GTA.

Chęć zabezpieczenia przyszłości GTA Online – pod każdym możliwym względem – nie może dziwić. Tryb wieloosobowy GTA5 okazał się dla Take Two gigantycznym sukcesem, który do dziś generuje potężne zyski i ustanawia kolejne rekordy w zakresie liczby graczy bawiących się równocześnie. Firma zapowiedziała już, że jej kolejne produkcje również będą zawierały podobne rozwiązania, które – dzięki mikropłatnościom i różnego rodzaju dodatkom – umożliwią czerpanie zysków długo po premierze.

  1. GTA Online – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online – multiplayer z potencjałem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.