Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 listopada 2011, 06:26

autor: Adrian Werner

Tablety ASUS’a na Windows 8 w przyszłym roku

ASUS zdradził, że jego działające na Windows 8 tablety zadebiutują w trzecim kwartale przyszłego roku.

Coraz więcej dużych firm pecetowych potwierdza swoją chęć tworzenia tabletów działających na nadchodzącym systemie operacyjnym Windows 8. Teraz dołączył do nich również ASUS. Tajwański gigant zdradził, że jego produkty z tej kategorii pojawią się na rynku jesienią przyszłego roku.

Oba tablety należeć będą do linii Eee. Dla ASUS’a jest to spora szansa, firma wypuściła w zeszłym tablety na systemie Android, ale pomimo ciekawych rozwiązań nie udało jej się odnieść wielkiego sukcesu na rynku zdominowanym przez iPada. Połączenie sił z Microsoftem i wykorzystanie przyjaznego tabletom Windowsa 8 może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Tabletowe plany ASUS'a na przyszły rok.

Z naszej persektywy oznacza to, że ASUS zaoferuje nam tablety, na których będziemy mogli pograć w wiele pełnowymiarowych pecetowych przebojów, podczas gdy iPad oferuje głównie proste gry, nie odbiegające jakością od tytułów przeglądarkowych. Osobiście liczę na to, że przynajmniej jedem z modeli Eee na Windowsie 8 przypominać będzie androidowego ASUS Eee Pad Transformer. Jest to tablet, do którego możemy podłączyć stację dokującą w postaci klawiatury, co zmienia urządzenie w pełnowymiarowy notebook.

ASUS Eee Pad Transformer