Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2014, 11:55

autor: Sarge

Syberia III - pierwsze szczegóły na temat dwóch postaci z gry

Prace nad przygodówką Syberia III cały czas posuwają się do przodu. Udowadniają to nowe informacje firmy Microids na temat postaci występujących w grze. Przedstawiono kilka szczegółów dotyczących dwóch osób, które pomogą Kate Walker w jej kolejnej przygodzie.

Firma Microids ujawniła pierwsze szczegóły na temat dwóch postaci występujących w nadchodzącej grze Syberia III. Prace nad długo oczekiwaną przygodówką posuwają się więc do przodu i można mieć nadzieję, że uda się je doprowadzić do końca. Z uwagi na nawiązania fabularne do poprzednich części, ostrzegamy przed spoilerami znajdującymi się w dalszej części tego akapitu! Pierwszą z przedstawionych postaci jest mierząca zaledwie 110 cm Ayawaska – szamanka plemienia Youkol, które Kate Walker opuściła pod koniec gry Syberia II. W trzeciej części Ayawaska zaproponuje głównej bohaterce wzięcie udziału w pewnej ważnej misji. Szamanka ma stanowić istotne źródło wiedzy dla Kate i będzie służyła radą oraz pomocą w różnych sytuacjach.

Twórcy bardzo szczątkowo dzielą się nowymi informacjami na temat przygodówki Syberia III - Syberia III - pierwsze szczegóły na temat dwóch postaci z gry - wiadomość - 2014-10-29
Twórcy bardzo szczątkowo dzielą się nowymi informacjami na temat przygodówki Syberia III

Drugą postacią jest siedemdziesięcioletni rzemieślnik Simon Steiner, a zarazem właściciel sklepu zegarmistrza w miasteczku Valsembor, usytuowanym niedaleko obozu plemienia Youkol. Na pierwszy rzut oka wygląda na gderliwego staruszka, ale w rzeczywistości jest bardzo miłą osobą, szczególnie w stosunku do ludzi ze szczepu Youkol, których większość populacji nie darzy wielką miłością. Kate Walker będzie mogła liczyć na pomoc Simona, oferującego jej stworzenie bardzo ważnego elementu pozwalającego głównej bohaterce na kontynuowanie swojej wyprawy z plemieniem Youkol.

Syberia III to kolejna odsłona popularnej serii przygodówek z młodą prawniczką Kate Walker w roli głównej. Tytuł został pierwszy raz zapowiedziany dobrych kilka lat temu, ale przez długi czas było o nim bardzo cicho. Dopiero w 2012 roku temat nieco odżył, choć twórcy z firmy Microids nadal bardzo szczątkowo dzielą się nowymi informacjami. Kilka miesięcy temu ujawniono pierwsze screeny i podano do wiadomości, że Syberia III trafi nie tylko na PC, ale też na PlayStation 4, Xboksa One oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Premiera gry nastąpi najwcześniej w 2015 roku.