Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 09:53

autor: Adrian Werner

Syberia 3 - obejrzyj prezentację rozgrywki z E3

Do sieci trafił zapis transmisji z targów E3, podczas której pracownicy studia Microids zademonstrowali grywalną wersję przygodówki Syberia 3. W sumie w materiale znalazło się ponad osiem minut rozgrywki.

Powoli opadają już emocje związane z tegoroczną edycją E3. Jednak w rzeczywistości jeszcze przez kilka dni będą do nas docierały nowe materiały, głównie pochodzące z mniej popularnych tytułów, które różni redaktorzy zostawili sobie na sam koniec, dając priorytet superprodukcjom największych wydawców. Jedną z takich bardziej niszowych, ale wciąż wzbudzających emocje u sporej grupy graczy pozycji jest Syberia 3, czyli nowa odsłona klasycznego przygodówkowego cyklu Benoita Sokala. Studio Microids stawiło się na targi z grywalną wersją i wypuściło właśnie zapis streama z Twitcha zawierający obszerne fragmenty rozgrywki, pozwalające zobaczyć, w jakim kierunku zmierza ten tytuł.

SYBERIA 3 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Microids/Anuman Interactive
  • Wydawca: Microids/Anuman Interactive
  • Polski dystrybutor: CDP.pl
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Nowy termin premiery: 1 grudnia 2016 r.

W sumie w całym materiale znalazło się trochę ponad osiem minut rozgrywki. Pokazują one, że autorzy są na dobrej drodze, jeśli chodzi o odtworzenie specyficznego stylu i klimatu z poprzednich części. Jest to o tyle ważne, że gra porzuciła znane z dwóch pierwszych odsłon pre-renderowane tła – w trzeciej Syberii wszystkie lokacje są w pełni trójwymiarowe.

Przypomnijmy, że w Syberii 3 ponownie przyjdzie nam wcielić się w bohaterkę dwóch poprzednich odsłon, czyli Kate Walker. Fabuła będzie jednak samodzielną opowieścią, niewymagającą znajomości poprzednich losów tej postaci. Pomimo skoku w pełne 3D gra pozostanie klasyczną przygodówką, pozbawioną elementów zręcznościowych. Podczas zabawy zajmiemy się więc głównie eksploracją, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem licznych zagadek.

Syberia 3 - obejrzyj prezentację rozgrywki z E3 - ilustracja #2

Syberia 3 zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 1 grudnia tego roku. W naszym kraju dystrybutorem będzie firma CDP.pl, która przygotuje pełną polską wersję językową. Na razie nie wiemy, czy w rolę Kate Walker ponownie wcieli się Brygida Turowska, czyli aktorka, która zagrała tę postać w poprzednich dwóch lokalizacjach.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Syberia 3 – kultowa seria w końcu doczeka się kontynuacji (zapowiedź)