Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 grudnia 2015, 12:38

Święta, święta i po świętach – mobillne gry w klimatach bożonarodzeniowych

W kolejnym krótkim przeglądzie gier mobilnych polecamy trzy produkcje powiązane tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. Niech ich klimat potrwa jeszcze kilka dni!

Na temat naszego ostatniego w tym roku krótkiego przeglądu wybraliśmy gry mobilne utrzymane w atmosferze bożonarodzeniowej. Same Święta dobiegły już końca, ale te kilka produkcji może miło przedłużyć Wam ich atmosferę.

Santa Rockstar

Zaczynamy od Santa Rockstar. Ta gra muzyczna prezentuje mocno nietypową wersję Świętego Mikołaja – jest on bowiem tutaj liderem kapeli rockowej. Produkcja wzorowana jest na serii Guitar Hero i pokrewnych tytułach. Podczas zabawy oglądamy więc wirtualny gryf gitary, po którym w dół spływają symbole, a naszym zadaniem jest ich dotykanie, gdy dojdą do samego dołu ekranu. Im lepiej to zgramy, tym wyższy wynik punktowy otrzymamy.

W ten sposób bawimy się w odgrywanie utworów muzycznych stanowiących wpadające w ucho rockowe i metalowe przeróbki kolęd oraz klasycznych amerykańskich piosenek bożonarodzeniowych. Gra posiada całkiem imponującą zawartość, poza sporym zestawem utworów oferuje siedem lokacji, cztery postacie oraz imponujący wybór gitar, które wpływają na przebieg rozgrywki.

Doodle Jump Christmas Special

Z kolei Doodle Jump Christmas Special to przedstawiciel popularnego kilka lat temu trendu tworzenia bożonarodzeniowych odsłon popularnych serii. Obecnie marka te jest już nieco zapomniana, ale była ona jedną najsilniejszych w pierwszych latach rozwoju rynku smartfonów, sprzedając się w ponad 10 mln egzemplarzy.

Mechanizmy rozgrywki w Doodle Jump Christmas Special są identyczne jak w pierwowzorze. Kierujemy więc małym stworkiem, który musi skakać z platformy na platformę, podróżując w górę, omijając przeszkody, zbierając przedmioty zapewniające dodatkowe moce i unikając wrogów. Produkcja należy do kategorii endless. Trasa generowana jest więc losowo i nigdy się nie kończy. Cała zabawa polega więc na osiąganiu jak najwyższych wyników punktowych. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej kreskówkowej stylistyce, pełnej bożonarodzeniowych elementów.

Super Mega Worm Vs Santa 2

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Super Mega Worm Vs Santa 2. W tej grze kierujemy gigantycznym robalem niszczącym wszystko, co stanie mu na drodze. Naszym celem jest zamordowanie Świętego Mikołaja. Po co? Nie bardzo wiadomo, zresztą któżby mógł zrozumieć, co dzieje się w mózgu takiego potwora. Ważne, że zabawy przy tym jest co niemiara.

Nasze monstrum komfortowo czuje się tylko pod ziemią i tylko tam ma pełną swobodę ruchu. Przeciwnicy znajdują się jednak głównie na powierzchni i dlatego konieczne jest wykonywanie precyzyjnych skoków, pozwalających sięgnąć pożądane cele. W sianiu zniszczenia pomagają nam supermoce, takie jak zianie ogniem czy plucie wiązką laserową. Wszystko to ukazane jest w pełnej czarnego humoru stylistyce – elfy i ludzie rozrywani są na strzępy, a ekran zalewają fontanny krwi, ale dzięki retro stylistce wszystko to jest mocno umowne i tylko zwiększa przyjemność z zabawy.