Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 11:00

autor: Entelarmer

Sunless Sea i The Ship z darmowym weekendem na Steamie

Do niedzieli 31 stycznia do godziny 22:00 w serwisie Steam można zagrać za darmo w gry Sunless Sea oraz The Ship. Ponadto obie te produkcje zostały przecenione, a promocje te potrwają do 1 lutego.

Do końca tygodnia możemy za darmo zmierzyć się z grozą bezsłonecznych mórz. - Sunless Sea i The Ship z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2016-01-29
Do końca tygodnia możemy za darmo zmierzyć się z grozą bezsłonecznych mórz.

Doczekaliśmy się kolejnego darmowego weekendu z grami dostępnymi w sklepie Steam. Do niedzieli 31 stycznia do godziny 22:00 w serwisie Steam można zapoznać się z produkcjami niezależnych studiów Failbetter Games oraz Outerlight: cyberpunkową mieszanką gatunkową Sunless Sea i sieciową strzelanką The Ship. Obie gry zostały też przecenione odpowiednio do 11,39 euro (ok. 51 zł, rabat 40%) oraz do 3,49 euro (ok. 16 zł, obniżka o 66%), a posiadacze tego drugiego tytułu będą mogli zakupić The Ship: Remasted za 75% ceny. Gra ma pojawić się we Wczesnym Dostępie Steam 15 lutego. Przy okazji przypomnijmy, że miniony rok był dla produkcji Outerlight bardzo udany - przyniósł 250 tysięcy nowych graczy oraz największą liczbę grających w jednym momencie od wydania gry w 2006 roku.

Na dodatkowe atrakcje mogą liczyć posiadacze Sunless Sea, jako że wraz z rozpoczęciem darmowego weekendu twórcy udostępnili nową zawartość. Jest nią tzw. Rose-Market, według słów twórców „pojawiający się nieregularnie w Londynie i oferujący nieprzewidywalne okazje zarobku na rzadziej używanych przedmiotach”. Co więcej, po pewnym czasie spędzonym na tego typu transakcjach odblokujemy nowe opcje na dziesięciu wyspach, pozwalające na „wymianę pomniejszych przedmiotów na bardziej cenne”, które „przypadkowo” są poszukiwane na wspomnianym Rose-Market. Ponadto twórcy wprowadzili obsługę kart kolekcjonerskich (trading cards) oraz odznak Steam.

Sunless Sea i The Ship z darmowym weekendem na Steamie - ilustracja #2

Sunless Sea to mieszanka strategii, RPG oraz przygodówki, w której eksplorujemy tytułowe bezsłoneczne morza, tocząc bitwy, nawiązując kontakty oraz zbierając zasoby. Do tego przez cały czas musimy dbać o naszą załogę, a każdy jej członek ma własną osobowość, nie wspominając o sekretach. Gra utrzymana jest w klimacie cyberpunku i mrocznego survivalu, z nierzadko występującymi trudnymi wyborami moralnymi.

Sunless Sea i The Ship z darmowym weekendem na Steamie - ilustracja #3

The Ship to produkcja studia Outerlight należąca do gatunku FPS i koncentrująca się na rozgrywkach sieciowych. Każdy z graczy otrzymuje zadanie zabicia określonego uczestnika rozgrywki, co wymaga niemałej finezji i pomysłowości, jako że po statku krążą też postacie kontrolowane przez sztuczną inteligencję, u których lepiej nie wywoływać podejrzeń co do naszej osoby. Stąd też konieczne jest zachowywanie pozorów, podobnie jak dbanie o potrzeby naszej postaci (nastrój, głód, higienę itp.).