Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2012, 13:55

autor: Ender

Studio Turtle Rock nadal pracuje nad FPS-em dla THQ

Mimo poważnych problemów finansowych THQ, studio Turtle Rock, znane z produkcji gry Left 4 Dead, nadal z powodzeniem tworzy nowego FPS-a. Tak przynajmniej zapewnia jeden z pracowników koncernu.

Studio Turtle Rock nadal pracuje nad FPS-em dla THQ - ilustracja #1

Jeden z najważniejszych wydawców na zachodzie, firma THQ ma już od dłuższego czasu problemy finansowe. Informowaliśmy o nich i to nie raz. Z tego powodu koncern musiał skasować część zaplanowanych tytułów i zamknąć niektóre ze swoich studiów deweloperskich. Dzięki wpisowi na Twitterze jednego z pracowników THQ wiemy, że los ten, przynajmniej na razie, nie powinien spotkać twórców z Turtle Rock oraz ich nowej gry. Co więcej, jak zapewnia, w tej chwili z powodzeniem trwają prace nad kampanią tytułu.

Studio Turtle Rock znane jest głownie z produkcji przebojowego Left 4 Dead. Gra sprawiła, że zespołem odpowiadającym za nią zainteresowało się Valve. W 2008 roku nabyło ono całe Turtle Rock i wciągnęło w swoje struktury, gdzie przez kilkanaście miesięcy działało jako Valve South. Po pewnych perturbacjach, prawa do marki Left 4 Dead zostały w rękach producentów Half-Life, a jego oryginalni twórcy ponownie się uniezależnili. Przyjęli starą nazwę i postanowili zając się nowym projektem. Efektem tego była zeszłoroczna zapowiedź gry, tworzonej wraz z THQ. Poza tym, że ma być ona FPS-em, działającym na silniku Cry Engine 3, nadal wiemy o niej bardzo niewiele.