Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 14:13

autor: Froozyy

Streamer zagrał na żelkach w Fall Guys

Streamer słynący z grania za pomocą dziwnych przedmiotów postanowił spróbować swoich sił w nowej produkcji sieciowej - Fall Guys - korzystając tylko z kontrolera stworzonego z żelek.

Streamer zagrał na żelkach w Fall Guys - ilustracja #1
Grać można nawet za pomocą żelek.

W ten weekend nowa zyskująca na popularności produkcja sieciowa – Fall Guys: Ultimate Knockout – dostępna była po raz kolejny w ramach zamkniętej bety. Tytuł ten zainteresował zarówno streamerów, jak i ich odbiorców, mimo że początkowo został przyjęty dość chłodno. Jeden z graczy o nicku Rudeism (który znany jest z grania za pomocą dziwnych przedmiotów) postanowił wynieść zabawę w Fall Guys na nieco inny poziom, do czego przyczynili się sami twórcy gry.

Czym jest Fall Guys?

Fall Guys: Ultimate Knockout to nietypowa produkcja z gatunku battle royale, w której gracze, wcielając się w nieporadne postacie, walczą na torach przeszkód o dostanie się do kolejnego etapu teleturnieju. Wygrywa ten, który jako ostatni zostanie przy życiu w finalnej rundzie. Produkcja ta zyskała sporo na popularności podczas zamkniętej bety dzięki streamerom, którzy zagrywali się w nią na swoich transmisjach.

Korzystając z urządzenia MakeyMakey (które w prosty sposób pozwala zamienić dowolny obiekt we własny kontroler) stworzył pada z żelek i za jego pomocą mierzył się z innymi na kolorowych torach przeszkód. Działanie urządzenia nie jest zbyt skomplikowane – cztery żelki z prawej strony służą do rozglądania się, kolejne cztery z lewej do poruszania postacią, a trzy pozostałe do akcji takich jak skakanie i chwytanie innych. Rudeism, korzystając tylko z żelkowego pada, wygrał nawet jedną z gier, a rozgrywkę z niej możecie obejrzeć poniżej.

Fall Guys swoją oficjalną premierę będzie miało już jutro (tj. 4 sierpnia). Co ciekawe, produkcja nie zostanie udostępniona w modelu free-to-play (czego można by się po niej spodziewać). Grę można zakupić już w przedsprzedaży na Steamie w cenie 71,99 zł, a subskrybenci abonamentu PS Plus otrzymają ją w ramach sierpniowej oferty.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall Guys: Ultimate Knockout