Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2020, 15:15

Gwiazda Przyjaciół powróci w kontynuacji kultowego horroru

W piątej odsłonie horrorowego cyklu Krzyk ponownie będziemy mogli zobaczyć Courteney Cox. Aktorka znana między innymi z kultowego serialu Przyjaciele ponownie wcieli się w reporterkę Gale Weathers.

Pierwsza odsłona cyklu Krzyk w reżyserii legendy horroru Wesa Cravena zadebiutowała w 1996 roku i niemal z miejsca stała się jednym ze slasherowych klasyków. Do dziś doczekała się ona serialu oraz czterech odsłon, a w przyszłym roku otrzyma piątą. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zobaczymy w niej Courteney Cox. Gwiazda kultowego sitcomu Przyjaciele po raz kolejny wcieli się w postać reporterki Gale Weathers (via Deadline). Swój powrót oficjalnie potwierdziła na Instagramie.

Gwiazda Przyjaciół powróci w kontynuacji kultowego horroru - ilustracja #1
Courteney Cox ponownie zobaczymy w filmie z serii Krzyk.

Postać Gale Weathers (po mężu Riley) po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym Krzyku i powracała we wszystkich kolejnych odsłonach – ostatnio w „czwórce” z 2011 roku. Jej brak w nadchodzący filmie z pewnością wywołałby ogromny zawód fanów cyklu. Z takiego samego założenia wyszli twórcy. Oto co powiedzieli w rozmowie z serwisem Deadline przedstawiciele Radio Silence – grupy filmowej, której członkowie we wsparciu Paramount Pictures oraz Spyglass Media Group, wyprodukują piątą część Krzyku:

Nie potrafimy sobie wyobrazić Krzyku bez ikonicznej Gale Weathers i jesteśmy niezwykle podekscytowani i zaszczyceni, że będziemy mieli okazję pracować z Courteney. Jesteśmy ogromnymi fanami jej warsztatu i cieszymy się, że dołączyła do nas w następnym rozdziale sagi Krzyk.

Nie tylko Courteney Cox powróci do swojej roli w piątej części cyklu. Pojawi się w niej również David Arquette, który ponownie wcieli się w postać Deweya Rileya. Ponadto rozmowy w sprawie angażu w filmie prowadzi wcielająca się w Sidney Prescott w poprzednich odsłonach serii Neve Campbell (via JoBlo.com).

Gwiazda Przyjaciół powróci w kontynuacji kultowego horroru - ilustracja #2
Ghostface jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych morderców w popkulturze.

Krzyk 5 wyreżyserują Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (Zabawa w pochowanego, Diabelskie nasienie). Scenariusz napisali James Vanderbilt (Zodiak, Niesamowity Spider-Man) oraz Guy Busick (Castle Rock). Szczegóły na temat fabuły nie są jak na razie znane, prócz tego, że bohaterom ponownie przyjdzie się zmierzyć z zamaskowanym seryjnym mordercą znanym jako Ghostface.

  1. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures
  2. Oficjalna strona Spyglass Media Group