Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2019, 13:29

autor: Adrian Werner

Streamer otrzymał 75 tys. dolarów podczas transmisji Fortnite

Podczas niedawnej transmisji na Twitchu specjalizujący się w Fortnite streamer otrzymał 75 tys. dolarów, co jest rekordem w historii serwisu.

Dla niektórych streamowanie jest bardzo opłacalnym zajęciem. - Streamer otrzymał 75 tys. dolarów podczas transmisji Fortnite - wiadomość - 2019-01-14
Dla niektórych streamowanie jest bardzo opłacalnym zajęciem.

Specjalizujący się w Fortnite streamer ExoticChaotic może zaliczyć początek tego roku do bardzo udanych. Podczas jednej z transmisji otrzymał datek w wysokości 75 tysięcy dolarów. To największa jednorazowa darowizna w historii serwisu Twitch.

Kwota była tak duża, że początkowo ExoticChaotic był przekonany, iż ktoś stroi sobie z niego żarty. Po sprawdzeniu swojego konta PayPal upewnił się jednak, że faktycznie otrzymał 75 tys. dolarów. Darczyńcą okazał się inny streamer o ksywce KingMascot. Mógł sobie pozwolić na taką hojność, gdyż zainwestował w Bitcoina we wczesnych fazach rozwoju tej kryptowaluty, a potem z sukcesem przesiadł się na handel akcjami.

Streamerzy znają się od pewnego czasu, a połączyła ich pasja do kolekcjonowania wszystkich przedmiotów kosmetycznych dostępnych w Fortnite. KingMascot wiedział, że sytuacja finansowa ExoticChaotic pozostawia wiele do życzenia i dlatego postanowił datkiem umilić koledze początek roku.

ExoticChaotic jest dosyć znany w środowisku fanów Fortnite dzięki dobrym wynikom w turniejach. Ostatnio miał jednak spore problemy z Internetem, co odstraszyło wielu widzów, więc KingMascot postanowił wyciągnąć pomocną dłoń.

Sam ExoticChaotic niedawno wygrał 30 tys. dolarów w turniejach Fortnite z serii Fall Skirmish. Wydatki m.in. na wymianę ledwo ciągnącego już samochodu, mocno uszczupliły jednak tę sumę. Streamer ma nadzieję, że datek od KingMascota starczy na znacznie dłużej.

  1. Oficjalna strona Epic Games